‘Ulusal Yetenek ve Mentor Ağı Projesi’ akademisyenlere anlatıldı

Üsküdar Üniversitesi tarafından üstün yetenekli çocuklar ve gençlerin potansiyellerini değerlendirmelerine imkân sağlayacak proje hayata geçiyor. 12-17 yaş arasındaki özel yetenekli gençlerin mentor akademisyenler ile bir araya gelerek ortak çalışma yapmasını amaçlayan proje tanıtım toplantısının ardından akademisyenlere anlatıldı.

‘Ulusal Yetenek ve Mentor Ağı Projesi’ akademisyenlere anlatıldı

Geçtiğimiz aylarda tanıtım toplantısı gerçekleştirilen ‘Ulusal Yetenek ve Mentorluk Ağı Projesi’ bu kez akademisyenlere anlatıldı.

Üsküdar Üniversitesi Altunizade Yerleşkesi Senato Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda akademisyen katıldı.

Rektör Danışmanı Halide İncekara'nın da bulunduğu toplantıda ilk olarak Proje Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Ünübol, projeye ilişkin katılımcılara bilgi verdi.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ise projenin öneminin ve ülke için neden gerekli olduğunun altını çizdi. Gençlere girişimcilik, pozitif psikoloji içeren eğitimlerin de verilmesi amaçlanan projeye tüm akademisyenleri destek vermeye davet eden Prof. Dr. Nevzat Tarhan önemli değerlendirmelerde bulundu.

Çocukların zihnine proje tohumlarının atılması gerekliliğini vurgulayan Tarhan, arabam, evim olsun yeter gibi maddi hedeflerden ziyade çocuklara bu ülke, bu dünya ve insanlık için ne üretmeliyim gibi daha soyut hedefler aşılamak gerektiğini kaydetti. Çocuklarımıza hayal kurdurtmayı başarmamız gerekir diyen Tarhan, bu proje ile bunların mümkün olduğunu söyledi. Tarhan, tüm akademisyenleri projeye destek vermeye davet etti.

Projeye ilişkin ayrıntılı bilgi için:

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları programlarında yer alan Farsça dersleri, İran İslam Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Kültür Ataşeliği
  • G20 İnançlar Arası Forum bu yıl İtalya’nın Bologna şehrinde düzenlendi.
  • Randevu Al