ÜÇ KİŞİDEN BİRİ İNTERNETTE

ÜÇ KİŞİDEN BİRİ İNTERNETTE

A.A

Çin'de her üç kişiden biri internete bağlanıyor. Çin'deki internet kullanıcıları geçen yıl 73 milyon 300 bin kişi arttı.

 


Açıklamada, bunun Çin nüfusunun yüzde 34,3'ünü oluşturduğuna işaret edildi. Çin'deki internet kullanıcıları geçen yıl 73 milyon 300 bin kişi arttı.

Çin'de her üç kişiden birinin internet kullandığı bildirildi. Çin İnternet Ağı Enformasyon Merkezi tarafından açıklanan verilere göre, ülkedeki internet kullanıcılarının sayısı 457 milyonu buldu.

Çinli internet kullanıcılarının 303 milyonu, yani 66,2'si internete cep telefonuyla bağlanıyor. Bu kişilerin sayısı da 2010'da bir önceki yıla göre yüzde 5,4 arttı.
Ancak internete dizüstü bilgisayarlarla bağlananların sayısındaki artış oranı cep telefonu veya masa üstü bilgisayarlardan bağlananlarınkinden fazla oldu.

Şinhua haber ajansı, internet üzerinden alışverişin yaygınlaştığına da dikkati çekti.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al