Türkler mutluluğu 'eş'te buluyor

Ipsos ve Reuters’in 23 ülkede 21 bin 248 kişiyle yapılan araştırmasına göre Türk insanının yüzde 80’i mutluluk kaynağı olarak eşlerini görüyor.

Türkler mutluluğu 'eş'te buluyor

Ipsos ve Reuters’in 23 ülkede 21 bin 248 kişiyle yapılan araştırmasına göre Türk insanının yüzde 80’i mutluluk kaynağı olarak eşlerini görüyor.

evlilikDünya vatandaşları, “aşkın ömrü 3 yıldır” iddiasını yalanlayarak mutluluğu birlikteliklerde aramaya devam ediyor. Fransa merkezli uluslararası kamuoyu araştırma kuruluşu Ipsos’un İngiliz haber ajansı Reuters ortaklığında 23 ülkede 21 bin 248 kişiyle yaptığı araştırma, mutluluk ve aşk bağlantısının çoğu kişi için geçerliliğini koruduğunu gösterdi. Buna göre, yüzde 59’u evli veya birliktelik yaşayan katılımcıların yüzde 63’ü, yaşamlarındaki en önemli mutluluk kaynağı olarak eşlerini gösteriyor. Ülkelere göre bakıldığında ise, birliktelik yaşadığı eşinin varlığını hayatındaki en önemli mutluluk gerekçesi olarak nitelendirenlerin yüzde 82’i Güney Afrika’dan çıktı. İkinci sırada yüzde 80 oranıyla Türkiye izledi. Türkiye, ikinciliğini ‘hayatındaki en büyük mutluluğunun bir eş olacağını düşünen bekarlar’ sıralamasında da yüzde 57 oranıyla korudu. Birinciliği yüzde 69 oranıyla Endonezya aldı. Katılımcılar arasında hayatında kimse olmayan yüzde 41’lik kesimin yalnızca yarısına yakını bekarlıktan rahatsız olmadığını söyledi. Birliktelik yaşayanların yüzde 38’i, bekarların ise yüzde 34’ünün en önemli mutluluk kaynağını iyi bir cinsel hayat oluşturuyor. Evliler arasında iyi bir cinsel hayatı en önemli mutluluk sebebi olarak görenlerin başında yüzde 57 oranıyla Brezilya geldi. Brezilya’yı yüzde 53’le Meksika, yüzde 52’yle Türkiye ve Rusya izledi.

BEKARLARIN HAYALİ EVLİLİK

Bekârlar da en az evliler kadar bir eşin varlığına ihtiyaç duyuyor. Küresel olarak mutluluğun sevgiliyle geleceğini düşünen ülkelerin sıralaması şöyle: tablo                                               Milliyet
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İntiharı önlemede psikolojik d
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Erkeklerin hoşlanma belirtileri Nelerdir; Erkekler bir kadından hoşlandığında neler yapar, nelerden uzak durur, karşı tarafa nasıl aşk sinyalleri gönd
  • Randevu Al