TÜRKLER BÖYLE DÜŞÜNÜYOR

TÜRKLER BÖYLE DÜŞÜNÜYOR

Habertürk

Yapılan ve açıklanan araştırmaya göre, Türk halkının yüzde 73'ü ise kilolu olmadığını düşünüyor.

 


Philips, aralarında Türkiye'nin de bulunduğu 23 ülkede gerçekleştirilen Global Sağlık ve İyi Yaşam Endeksi araştırmasının sonuçlarını açıkladı. 31 binin üzerinde katılımcıyı kapsayan araştırma, insanların sağlık ve iyi yaşam anlayışlarına evrensel bir bakış açısıyla  ortaya koyuyor. Rapora göre, Türk halkının yüzde 73'ü ise kilolu olmadığını düşünüyor.

Dünya çapında sağlık ve iyi yaşam alanında mega trendleri inceleyen rapor, küresel ölçekte geniş kapsamlı bir tüketici araştırmasının da temeli olarak değerlendiriliyor.

Bugün Gazetesi'nden Münevver Çakırtaş'ın haberine göre, telefonla anket yöntemiyle gerçekleştirilen araştırmanın Türkiye ayağında; Ankara, Antalya, Balıkesir, Bursa, Erzurum, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Samsun, Trabzon, Van illerinde 18 yaş ve üzeri bin 018 kişinin görüşüne de yer veriliyor.

KADINLAR KİLODAN ŞİKAYETÇİ


Rapora göre, kilo konusundaki memnuniyetsizlik tüm ülkelerde yaygın olarak görülen bir sorun olarak dikkat çekiyor. Özellikle kadınlar arasında, kilo ile genel fiziksel sağlık memnuniyeti arasında güçlü bir bağ gözleniyor. Öte yandan Türk halkının yüzde 73'ü ise kilolu olmadığını düşünüyor.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al