Türkiye’ye beyin hastanesi

Almanya’nın Hannover şehrinden sonra Avrupa’daki ikinci beyin hastanesi İstanbul’da açıldı. 80 milyon TL yatırım yapılan hastanede cerrahiden tedaviye birçok alanda hizmet veriliyor.

Türkiye’ye beyin hastanesi

İstanbul’da beyin hastanesi açıldı. Robotik cerrahiden tümör ve epilepsi cerrahisine, beyin, sinir ve omurilik ameliyatlarına kadar pek çok alanda hizmetin verildiği hastaneyle ilgili NPİSTANBUL Beyin Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan “80 milyon TL yatırımla Avrupa’nın ikinci Beyin Hastanesi’ni kurduk” dedi. Almanya’nın Hannover kentindeki beyin hastanesinden sonra NPİSTANBUL Beyin Hastanesi’nin Avrupa’da beyin odaklı çalışan ikinci kurum olduğunu belirten Tarhan, bunun için de başta ameliyathane olmak üzere tüm birimleri en son teknolojiyle tasarladıklarını ifade etti.

Türkiye’ye beyin hastanesiHastanenin yeni binasında; beyin cerrahisi, omurga cerrahisi, boyun ve bel fıtığı, skolyoz ameliyatları, çocuk beyin, sinir ve omurilik cerrahisi, tümör, anevrizma operasyonları, tremor, distoni, majör depresyon, OKB, epilepsi, tourette sendromu, derin beyin stimülasyonu (DBS), Parkinson ve hareket bozukluklarıyla  nöromodülasyon cerrahilerinin tamamı yapılabiliyor. Hastanede ayrıca robotik cerrahiden anevrizma cerrahisine, parkinson ve epilepsi ameliyatlarına kadar pek çok alanda hizmetin verildiği biri 1A olmak üzere 2 laminar flow üniteli dijital ameliyathane ve 16 yatak kapasiteli yoğun bakım ünitesi bulunuyor. 1A Ultra Clean ameliyathanesindeki ileri teknolojik alt yapısı nedeniyle ameliyat risklerinin minimum düzeye indirildiği kaydediliyor. Yoğun bakım biriminin ise Seviye 3’e kadar tüm seviyelerdeki yoğun bakım hastalarına tam teşekküllü hizmet verilebildiği ifade ediliyor.

KARAR

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Sadece yaşanan psikolojik durum değil, kalp, şeker gibi hastalıklarda panik nöbeti geçirtebilir. Panik nöbetin başka nedenleri de var...
  • Randevu Al