Deprem Travma Psikolojisi

Türk ve Amerikan bilim adamları TANPA toplantısında buluştu

Türk ve Amerikan bilim adamları Prof. Dr. Nevzat Tarhan başkanlığında San Diego’da TANPA toplantısında buluştu.

Türk ve Amerikan bilim adamları TANPA toplantısında buluştu

Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği (TANPA) Başkanı, Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Türk ve Amerikalı bilim adamlarını APA (Amerikan Psikiyatri Derneği) kapsamında Hilton Bayfront, San Diego’da gerçekleşen yıllık toplantıda bir araya getirdi. Derneğin çalışmalarına ilişkin katılımcılara bilgi veren Tarhan “Rumi Terapi” kitabını da imzaladı.

Türk ve Amerikan bilim adamları TANPA toplantısında buluştuAmerika Psikiyatri Derneği tarafından her yıl düzenlenen APA (American Psychiatric Association) kongrelerinin 170’incisi bu yıl ABD’nin Kaliforniya Eyaleti San Diego kentinde gerçekleştirildi.

Tanı ve tedavide son gelişmelerin ele alındığı kongreye Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi de çalışmalarıyla katıldı.

Öte yandan Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği Başkanı, Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Türk ve Amerikalı bilim adamlarını APA (Amerikan Psikiyatri Derneği) kapsamında Hilton Bayfront, San Diego’da gerçekleşen yıllık toplantıda bir araya getirdi.

Dernek Başkanı Tarhan, tanı koyma ve tedavi alanındaki son gelişmeleri Türk ve Amerikalı bilim adamları ile konuştu.

Türk ve Amerikan bilim adamları TANPA toplantısında buluştu 2Tarhan, Türk ve Amerikalı klinisyenleri temsil eden, nöropsikiyatri alanındaki bilimsel ortaklıkları gerçekleştirme ve geliştirmek için çalışmalar yürüttüğünü ifade ederek, derneğin çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Furkan Tarhan, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, İnsan Kaynakları Direktörü Öğr. Gör. Serdar Karagöz ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Direktörü Emre Üçsular’ın da bulunduğu programda Tarhan, “Rumi Terapi” adlı kitabını da katılımcılar için imzaladı.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi'nin yeni rektörü Prof. Dr. Nazife Güngör oldu. Prof. Dr. Nazife Güngör, 14 Mart 2023'te yayımlanan Resmî Gazete kararına göre Üsk
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Randevu Al