Türk ve Amerikan bilim adamları TANPA toplantısında buluştu

Türk ve Amerikan bilim adamları Prof. Dr. Nevzat Tarhan başkanlığında San Diego’da TANPA toplantısında buluştu.

Türk ve Amerikan bilim adamları TANPA toplantısında buluştu

Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği (TANPA) Başkanı, Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Türk ve Amerikalı bilim adamlarını APA (Amerikan Psikiyatri Derneği) kapsamında Hilton Bayfront, San Diego’da gerçekleşen yıllık toplantıda bir araya getirdi. Derneğin çalışmalarına ilişkin katılımcılara bilgi veren Tarhan “Rumi Terapi” kitabını da imzaladı.

Türk ve Amerikan bilim adamları TANPA toplantısında buluştuAmerika Psikiyatri Derneği tarafından her yıl düzenlenen APA (American Psychiatric Association) kongrelerinin 170’incisi bu yıl ABD’nin Kaliforniya Eyaleti San Diego kentinde gerçekleştirildi.

Tanı ve tedavide son gelişmelerin ele alındığı kongreye Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi de çalışmalarıyla katıldı.

Öte yandan Türk Amerikan Nöropsikiyatri Derneği Başkanı, Üsküdar Üniversitesi Rektörü, Psikiyatr Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Türk ve Amerikalı bilim adamlarını APA (Amerikan Psikiyatri Derneği) kapsamında Hilton Bayfront, San Diego’da gerçekleşen yıllık toplantıda bir araya getirdi.

Dernek Başkanı Tarhan, tanı koyma ve tedavi alanındaki son gelişmeleri Türk ve Amerikalı bilim adamları ile konuştu.

Türk ve Amerikan bilim adamları TANPA toplantısında buluştu 2Tarhan, Türk ve Amerikalı klinisyenleri temsil eden, nöropsikiyatri alanındaki bilimsel ortaklıkları gerçekleştirme ve geliştirmek için çalışmalar yürüttüğünü ifade ederek, derneğin çalışmaları hakkında katılımcıları bilgilendirdi.

Üsküdar Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Furkan Tarhan, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi AMATEM Koordinatörü Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, İnsan Kaynakları Direktörü Öğr. Gör. Serdar Karagöz ve Uluslararası İlişkiler Ofisi Direktörü Emre Üçsular’ın da bulunduğu programda Tarhan, “Rumi Terapi” adlı kitabını da katılımcılar için imzaladı.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Türkiye genelinde 7 bin 140 kişinin katıldığı çalışma ilginç sonuçlarıyla dikkat çekti. Araştırmaya göre gençler ve kadınlar daha yalnız.
  • Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010 ile 2015-2022 dönemleri Birleşmiş Milletler (BM) Uyuşturucu Kontrol Kurulu Üyesi ve önceki Başkanı P
  • Aileler Üniversitede Projesi, pilot uygulamanın ardından kapsamı genişletilerek “Kişilerarası Şiddetin Önlenmesi: Saydam Bakış” projesi ile Pendik ilç
  • Evliliğin gençler için ne ifade ettiği sorusuna katılımcı ülkeler genelinde yarıdan fazla katılımcı %58.6 oranla “Mutlu bir beraberlik” cevabını verdi
  • Üsküdar Üniversitesi araştırmacıları G20-N20 Konferansında çalışmalarını anlattı.
  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Türkiye’nin bu alandaki ilk ve tek festivali olan Üsküdar Üniversitesi 7. Bilim ve Fikir F
  • Randevu Al