Türk halkının duyarlılığı çok can kurtardı

Ülkesindeki olaylardan kaçarak Kilis'e gelen tıp fakültesi öğrencisi, Türkiye'nin Suriyelilere yönelik yardımlarının yerine ulaştığını anlattı.

Türk halkının duyarlılığı çok can kurtardı

Ülkesindeki olaylardan kaçarak Kilis'e gelen tıp fakültesi öğrencisi, Türkiye'nin Suriyelilere yönelik yardımlarının yerine ulaştığını anlattı.

İdlip'ten kaçarak geldiği Türkiye'de, Kilis'teki konteyner kente kalan Salih Bostani, Suriye'de zulmün devam ettiğini söyledi. turkiye_duyarlilikSivil insanlara, kadın çocuk demeden bombalarla ve farklı şekillerde saldırılar yapıldığını ve İdlip'te çatışmaların sürdüğünü belirten Bostani, “Suriyeli muhalif askerler, hastaneye gönderilmeden önce onlara ilk yardımı yapıyordum. Şu anda tank, toplarla Esed'e karşı savaşıyoruz” dedi. Bostani, Suriye'deki olayların bir an önce sona ermesini ve konteyner kentteki Suriyelilerin en kısa zamanda ülkelerine dönmesini temenni ettiğini dile getirdi.

“TÜRK HALKI ÇOK CAN KURTARDI”

Salih Bostani, Suriye'de herşeye ihtiyaç duyulduğunu çünkü Esed'in kentte hiçbir şey bırakmadığını ifade etti. İdlip bölgesinde insanların mağaralarda yaşamaya başladığını iddia eden Bostani, “Allah, Türk halkına zeval vermesin, Allah onlardan razı olsun. Türk halkının duyarlılığı çok can kurtardı. Yapılan yardımlardan dolayı çok insan aç kalmıyor, üzeri açıkta kalmıyor. Yardımlar tırlarla geliyor. Türk hükümetine çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Bostani, Esed'e karşı zor şartlar altında mücadele verdiklerini ancak mücadeleden galip geleceklerine inandıklarını kaydetti. A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Hayatın deneyleri ve darbeleri bazılarımızı olgunlaştırır, bazılarımızı imha eder. Herkes iki yoldan birini seçmek zorundadır. Ya olgunlaşacağız ya da
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Randevu Al