Türk annelerini diğer annelerden ayıranlar

Bu özellikler size çok tanıdık gelebilir. İşte türk annelerini diğer annelerden ayıran 13 özellik!

Türk annelerini diğer annelerden ayıranlar

Türk anneleri bazı özellikleriyle dünyadaki diğer annelerden ayrılır. İşte okuduğunuzda 'Tam bir Türk annesi özelliği' diyeceğiniz 13 özellik...

HASTALIK DERECESİNDE TİTİZ OLMALARI

Dünyanın birçok yerinde anneler, özellikle ergenlik çağındaki çocuklarının odasına bile girmez. Ancak eğer bir Türk genciyseniz odanızın anne eli değmemiş tek bir yeri bile kalmaz. Çünkü bu anneler birer temizlik hastası!

BÜYÜDÜĞÜNÜZÜ KABULLENEMEZLER

Kaç yaşınıza gelirseniz gelin siz hâlâ onun için çocuk kalırsınız. Öyle ki sokağın ortasında sizin yanaklarınızı bir güzel sıkabilirler.

‘KOMŞULAR NE DER?’ DÜŞÜNCESİ

Bir Türk annesi için komşuları ve çevresindekilerin ne söyleyeceği çok önemlidir. Hayattaki birçok şeyi ‘İnsanlar ne der?’ düşüncesiyle yapmanız yetmiyormuş gibi sürekli komşularınızın çocukları ile karşılaştırılırsınız.

KÜL YUTMAZ ANNE

Onları öyle kolay kandıramazsınız. Söylediklerinize kandığını sanıyorsanız yanılıyorsunuz, muhtemelen doğru zamanı bekliyorlar!

KORUYUCU MELEK TAVIRLARI

Asla çocuklarına zarar gelmesine izin vermeyen Türk anneleri, çocuklarının bu tür zararlardan korumak için her an tetiktedirler.

EVE DÖNENE KADAR MUTLAKA BEKLER

Avrupalı anneler bu tutuma sahip değilken sıradan bir Türk annesi dışarıya çıkan çocuğunu gerekirse sabaha kadar bekleyebilir!

TUTUMLU OLMALARI

Bir Türk annesi az parayla çok işler başararak gelecekte sizin harcamanız için para biriktirebilir! Yastık altında hep bir zulası vardır onların.

KÜS OLDUĞUNU ANLAMAZSINIZ

Bazen haberiniz olmadan size küsmüştür. Ancak size küs olması sizi aç bırakacağı anlamına gelmez, hiç de kıyamazlar çocuklarına.

ŞAŞIRTAN SABIRLARI

Bir Türk annesi için ne kadar çok çocuk o kadar çok mutluluk demektir. Çocukların bir araya geldiğinde yapabilecekleri şımarıklıklar ve yaramazlıklar onu asla yıldırmaz.

HER ZAMAN YANIMDA OLSUN

Avrupalı anneler çocukları 18 yaşına geldiğinde artık kendi ayaklarının üstünde durmaları için başka bir yerde yaşamaları düşüncesine oldukça olumlu yaklaşırken, Türk anneleri size her baktığında küçük bir çocuk görür. E, her küçük çocuğun yanı da annesinin dizinin dibi!

TERLİK FIRLATMA USTASI

Türk annesi size o terliği ulaştırmak istediği sürece o terlikten kaçamazsınız. En iyisi hiç bu terliği hak etmemek. Zira yapılan bir hatanın bedeli uçan bir terlik!

DOĞUŞTAN GELEN DANTEL YETENEĞİ

Dantel örme yeteneğini doğuştan kazanmış olan Türk anneleri, evdeki her şeyin üstünü örtme ihtiyacı duyarlar.

YEME VE İÇMEDE AYARSIZDIRLAR

Çocukları ne kadar yerse yesin sanki hiç doymuyormuş gibi gelir onlara. ‘Kuş kadar yiyorsun, bir kaşık daha koyayım’ cümleleri klasik bir Türk annesinin her öğün kullandığı cümlelerdir.

HÜRRİYET AİLE

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Yaşlılık ve yaşlanma beyinden başlıyor. Merak ve hayret etmek, risk almak beyni genç tutuyor." dedi.
  • İlk yalanlar çocuklukta başlıyor…
  • Hayvana şiddet, anti-sosyal kişilik bozukluğunun habercisi…
  • İç disiplini olmayan bir kimsenin zevk tuzaklarına kolayca düştüğünü belirten Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, şu anda bütün dünyada, gelişmiş ül
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi tarafından düzenlenen “Ruh Sağlığı ve Din Ul
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Amacı olmayan insan hayat yolculuğunda kaybolur” dedi.
  • Randevu Al