Tümörü doktor değil gözlükçü gördü

Gözlükçü hayatını kurtardı.

Tümörü doktor değil gözlükçü gördü
Paylaş:

Gözlükçü hayatını kurtardı.

6 yaşındaki Darcy'nin sürekli yaşadığı baş ağrıları için doktorlar "migren" dedi. Anne Chrissy Fletcher ısrarla kızının detaylı araştırılmasını istese de uzmanlar migren olduğu konusunda ısrarcıydı. beyintumoruKüçük kızın beynindeki tümörü ise optikçi farketti. Optikçi anne Chrissy'e kızında ciddi tümör belirtileri olduğunu söyledi.

KIZINIZIN BEYNİNDE PORTAKAL BÜYÜKLÜĞÜNDE TÜMÖR VAR

Kızını hemen tekrar hastaneye götüren genç kadına, yapılan tetkikler sonunda Darcy'nin beyninde portakal büyüklüğünde bir tümör olduğunu ve bir hafta içinde onu öldürebileceğini söyledi. Olaydan bir süre önce uzun süre hastalığı geçmediği için doktora götürülen küçük kıza bu süreçte hiç beyin tomografisi ya da mr çekilmediği gibi hastalığının nedeninin önemsiz bir virüs olduğu düşünüldü. Daha sonra operasyon geçirerek sağlığına kavuşan Darcy, eğer optikçinin dikkati olmasaydı şu an hayatta olmayabilirdi.

BEYİN TÜMÖRÜ BELİRTİLERİ

- Uzun süre devam eden inatçı baş dönmesi - Uzun bir süre kusma - Denge koordinasyon problemi - Anormal göz hareketleri - Çift görme ya da anormal görme - Davranış bozukluğu Uzmanlara göre bu belirtilerden birkaçı çocuğunuzda görülürse beyin tümörünün işareti olabilir. BBC TÜRKÇE