Deprem Travma Psikolojisi

TÜMÖR BURUNDAN ALINDI

TÜMÖR BURUNDAN ALINDI

DHA

Şiddetli baş ağrısı çeken 48 yaşındaki kadının burnundan girilerek 3 santim büyüklüğündeki tümör çıkarıldı.

Erzurum Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (BEAH) şiddetli baş ağrısı çeken 48 yaşındaki Gülzade Tatar’ın burnundan girilerek 3 santim büyüklüğündeki tümör çıkarıldı.

Merkez Aziziye İlçesi'nde oturan Gülzade Tatar, şiddetli baş ağrısı şikayetiyle BEAH Beyin ve Sinir Cerrahisi Polikliniği'ne başvurdu. Opr.Dr. Kerem Mazhar Özsoy tarafından muayene ve tetkikleri yapılan Tatar’ın beyninde tümör saptandı. Opr.Dr. Özsoy ve ekibi tarafından yapılan cerrahi müdahaleyle Gülzade Tatar'ın burnundan girilerek hastanın beynindeki tümör alındı.

Opr.Dr. Kerem Mazhar Özsoy, "Baş ağrısı şikayeti ile gelen hastanın çekilen MR’ında halk arasında 'iyi huylu' denilen hipofiz adenomu tespit ettik. Burun deliğinden girerek yapmış olduğumuz ameliyat başarılı geçti. Bu tür ameliyat bölgede ilk kez olması sevindirici bir olaydır" diye konuştu.

Gülzade Tatar’ın gelini Emine Tanış ise kayınvalidesinin birkaç yıldan beri şiddetli baş ağrısı çektiğini, yapılan ameliyatla sağlığına kavuşmasından dolayı mutlu olduğunu belirtti.

BEAH Başhekimi Doç.Dr. Fazlı Erdoğan, halkın bu tür sağlık sorunlarında ameliyat için büyük kentlerdeki hastanelere gitmesinin gerekmediğini söyledi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al