Tüm gayretleri bir yudum kitap için!

Üsküdar Üniversitesi öğrencilerinden Sadullah Bağ’ın da aralarında bulunduğu bir grup, edebiyatseverler için yeni uygulama başlattı.

Tüm gayretleri bir yudum kitap için!

Biryudumkitap.com, her sabah Türk ve dünya edebiyatının hikâyeleri ve romanlarından seçilen pasajları e-posta kutunuza gönderiyor.

Üsküdar Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerinden Sadullah M. Bağ'ın da içinde bulunduğu ekip, kitapseverler için bir uygulama başlattı. Alparslan Demir tarafından kurulan FOLX Digital’in bir ürünü olan biryudumkitap.com, kitapseverler için yepyeni bir girişim oldu.

“Her sabah bir yudum kahve, bir yudum kitap kalbinize iyi gelir” sloganıyla yola çıkan ekip, kitap okumak isteyip de zaman bulamayan, zaman bulduğunda da ne okuyacağını şaşıran kitapseverleri düşünerek hazırlandı.

Biryudumkitap.com, her sabah en iyi hikâyelerden ve romanlardan 5 dakikada okuyabileceğiniz en iyi pasajları e-posta kutunuza gönderen bir uygulama olarak hazırlandı.

Sisteme abone olmak için kişinin www.biryudumkitap.com üzerinden e-posta adresi ve ismini bırakması yeterli oluyor. Kitapseverlerin beklenilenden fazlasıyla ilgisini kazanan ve ilk pasajını abonelere 1 Aralık 2015 tarihinde gönderen girişim, 13 bin aboneye ulaştı.

Okumaya zaman bulamama, ne okuyacağını bilememe gibi sorunları çözmeye odaklı girişim, popülarite değil; edebiyat kaygısı güdüyor. Sadece edebiyat dünyasının tanınmış yazarlarından değil, genç kalemlerin de eserlerinden pasajlar yayımlıyor.

Çoğunlukla Türk edebiyatındaki eserlerden alınan içerikler zaman zaman dünya edebiyatından da izler taşıyor. Biryudumkitap.com, bütün kitap âşıkları için tamamen ücretsiz bir uygulama ve her zaman da ücretsiz olacak.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Aralarında AK Parti Milletvekillerinin yanı sıra ilçe kaymakamı, belediye başkanı, ilçe milli eğitim müdürü, emniyet müdürlerinin de olduğu Üsküdar İl
  • Üsküdar Üniversitesi, 2021-2022 Akademik Yılı mezuniyet töreniyle 9’uncu dönem mezunlarını uğurladı.
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek’in İskenderun Kaymakamlığı’na atanm
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar Üniversitesi ailesine katılan 5 bin 138 yeni Üsküdarlıya ve aileler
  • Oyuncu Buse Varol Tektaş, üniversiteli oldu. Şarkıcı, sunucu, oyuncu Alişan’ın eşi olan Buse Varol Tektaş, Üsküdar Üniversitesi Felsefe bölümünü %50 b
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Randevu Al