TÜBİTAK’tan destek gören öğrencilere tebrik

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, projelerine TÜBİTAK desteği alan Üsküdar Üniversitesi öğrencilerini Senatoda kabul etti.

TÜBİTAK’tan destek gören öğrencilere tebrik

Tarhan ve senato üyeleri öğrencileri tebrik etti. Tarhan, “Laboratuvara girmek cennetin bahçesine girmek gibidir” ifadelerini kullandı.

Projeleri kabul gören Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümü öğrencisi Sıla Arslan, Moleküler Biyoloji ve Genetik Türkçe Bölümü öğrencileri Samed Refik Sar ve Furkan Meriç, Moleküler Biyoloji ve Genetik İngilizce bölümünden Beyza Sözer, Asya Dicle Kaya, Aybüke Gür, Dilruba Baykara ve Esra Pilavcı, Moleküler Biyoloji ve Genetik 4’üncü sınıf öğrencileri Berfin Tanhan, Cansu Antepüzümü ve Oğuz Kaan Tombul’u Senato toplantısında Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Senato üyeleri tebrik etti.

Dr. Öğr. Üyesi Tuba Sevimoğlu: “7 öğrencimizin TÜBİTAK projesi kabul oldu”

Senato toplantı odasında gerçekleşen programda öğrencilerin projeleri hakkında bilgi veren Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Dekan Yardımcısı Biyomühendislik Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Tuba Sevimoğlu, “Mühendislik Fakültesinden yedi öğrencimizin TÜBİTAK projesi kabul oldu. Toplamda yedi proje ama bazı projelerde birer öğrenci bazılarında ise ikişer, üçer öğrenci var. Biz bu öğrencilerimizin danışmanlığını yürüteceğiz. Öğrencileri tebrik ederim” dedi.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Laboratuvara girmek cennetin bahçesine girmek gibidir”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, projelerinden dolayı öğrencileri ve proje süresince onları yalnız bırakmayan danışman hocalarını tebrik etti. Tarhan, “Öğrencilerimiz projelerini severek yapmışlar. Zaten proje gönüllülük işidir. Bir proje, kişide onu laboratuvarda yapma hissiyatı uyandırıyorsa o proje iyi sonuçlanır. Laboratuvara girmek, kişinin cennet bahçesine girmiş gibi hissetmesini sağlar. Kişi, bu şekilde görürse projesini tamamlayabilir. Proje işi böyle bir gönüllülük ve adanmışlık istiyor. Bizim gençlerimiz de öyleler. Hepinizi tebrik ederim” şeklinde konuştu.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan: “Öğrencilikte proje almak çok iyi bir fırsat”

Projelerin devam etmesi gerektiğini söyleyen Tarhan tek bir proje ile kısıtlı kalınmaması gerektiğini vurguladı. Öğrencilikte proje almanın çok iyi bir fırsat olduğuna değinen Tarhan,  “Bu projeniz bitince mutlaka ikinci ve üçüncü projelerinizi tasarlayın. Öğrencilikte proje almak çok iyi bir fırsat. Danışman hocalarınıza da çok teşekkür ederim. Onların eli olmasa zaten bu projeler ilerlemez” ifadelerini kullandı.

Program toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • 27 Temmuz’da başlayan resmi tercih süresi 5 Ağustos 2022 Cuma günü sona eriyor. Meslek seçiminde hala kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile i
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Randevu Al