“TSK Yakın Tarihinde Olmadığı Kadar Hareketli ”

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, TRT Radyo 1’de katıldığı Ailece programında Bitlis’te kaza kırıma uğrayan helikopterde şehit olan 11 askerimize ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Tarhan, “TSK Yakın Tarihinde Olmadığı Kadar Hareketli Durumda” dedi.

“TSK Yakın Tarihinde Olmadığı Kadar Hareketli ”

Daha önce terörün en fazla gözüktüğü zamanda bile bir Korgeneral şehit olmadı diyen Tarhan, önceden terörle mücadelenin bugünkü gibi olmadığını kaydetti. Terörle mücadele edilmiyor, maalesef kışladan çıkılmıyordu ifadelerini kullanan Tarhan: “Şimdi askerler kışladan çıkıyor, teröristleri ensesinden takip ediyor. Bu aslında silahlı kuvvetlerimizin sahada aktif olduğunu ve iyi çalıştığını gösteriyor. Kimse sitem etmesin. Bu dönemde herkesin silahlı kuvvetlerimize daha çok sahip çıkması lazım.” Dedi.

Tarhan: “TSK Yakın Tarihinde Olmadığı Kadar Hareketli Durumda”

 “Silahlı kuvvetlerimiz yakın tarihinde olmadığı kadar hareketli bir durumda”

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, böyle durumlarda toplumların normal zamanlarda olduğundan daha fazla birbirlerine destek olmaları gerektiğini vurguladı. Tarhan şu değerlendirmelerde bulundu; “Bende asker kökenliyim. Bu nedenle silahlı kuvvetlerin iç işleyişini biliyorum. Şu anda silahlı kuvvetlerimiz yakın tarihinde olmadığı kadar hareketli bir durumda. Hareketlilik dolayısıyla böyle kayıplar fazla yaşamaya başladı. Daha önce terörün en coşkulu gözüktüğü zamanda bile bir Korgeneral şehit olmadı. Tuğgeneral şehit olmuştu o da çeşitli komploların sonunda şehit olduğunu öğrenmiştik. Burada neden şehit oluyor? Çünkü daha önce terörle mücadele bugün olduğu gibi değildi. Terörle mücadele edilmiyor, maalesef kışladan çıkılmıyordu. Şimdi askerler kışladan çıkıyor, teröristleri ensesinden takip ediyor. Böyle olunca da tabi ki şehitler veriliyor.” Dedi.

“Bu dış tehdidin içeri girme şeklidir”

Tarhan, “Bu aslında silahlı kuvvetlerimizin şu anda sahada iyi aktif olduğunu ve iyi çalıştığını da gösteriyor. Onun için kimse sitem etmesin. Niye sahip çıkılmıyor, neden dikkat edilmiyor diye. Bu dönemde herkesin silahlı kuvvetlerimize daha çok sahip çıkması lazım, böyle durumlarda teselli yardıma daha çok ihtiyaç var. Bu dış tehdidin içeri girme şeklidir. Güneydoğudaki tehlikeyi silahlı kuvvetler şu anda çok güzel toparladı. Fakat kaçınılmaz durumlar yaşanıyor. Bir Korgeneralin şehit olması aslında şunu gösteriyor, demek ki kışlada postalını giymiş dolaşıyor. Bunu belirtmek istiyorum.” İfadelerini kullandı.

ÜHA

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Yurt genelinde artan kar yağışları yolda yürümeyi zorlaştırıyor ve ciddi kazalara yol açabiliyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “evren ötesi” dünyada, özellikle gençleri bağımlılık, yalnızlık ve obezite gibi risklerin beklediğini açıkladı.
  • Dadı Dirseği nedir? Çocuğu kollarından çekmek ve sallamak dirsek çıkığına yol açıyor.
  • Şeftali mükemmel bir vitamin A ve vitamin C kaynağıdır. Şeftali, Sadece bir tanesi günlük ihtiyacınız olan C vitamininin % 15'ini, lifin yüzde 2'sini,
  • Köri tozu, zerdeçal, kişniş ve biber tozu dahil olmak üzere çeşitli iltihap önleyici baharatlar içerir. Köri cinsel sağlığa iyi gelirken, cinsel isteğ
  • Havacılıkta kötücül ve etik dışı eylemleri Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç, airkule.com'da yazdı.
  • Randevu Al