Torunu diye başka kadınla tanıştırıldı

Arjantinli anneanne 'torunu' diye başka bir kadınla tanıştırıldı.

Torunu diye başka kadınla tanıştırıldı

'Chica' olarak bilinen 92 yaşındaki Mariani'nin (solda), torunu olarak tanıştırıldığı kişinin yanlış kadın olduğu ortaya çıktı.

Arjantin'de ömrünün neredeyse yarısını cunta yönetimi döneminde kaybolan torununu aramakla geçiren 92 yaşındaki Maria Isabel Mariani'nin, Perşembe günü bulduğunu söylediği torunun, DNA testleri sonucunda aradığı kişi olmadığı ortaya çıktı.

Arjantin'de 1976-1983 yılları arasındaki askeri yönetimde kaybolan çocuklarını, torunlarını arayanların oluşturduğu 'Plaza de Mayo Anneanneleri' grubunun da eski başkanı olan Maria Isabel Mariani, Perşembe günü "Nihayet torunuma kavuştum" demişti.

'Chica' olarak da bilinen Maria Isabel'in buluştuğu Clara Anahi Mariani Teruggi, 1976 yılında ordu tarafından kaçırılanlar arasındaydı.

Fakat olayı soruşturan savcı, Mariani'nin yanlış kadınla tanıştırıldığını söyledi. Perşembe günkü açıklama, kayıp çocukların ailelerine kavuşması için çalışmalar yürüten Plaza de Mayo Anneanneleri tarafından 'zafer' olarak ilan edilmiş, Arjantin Devlet Başkanı Mauricio Macri de ailelerin kavuştuğu haberini Twitter hesabından kutlamıştı.

İki gün sonra paylaşılan DNA testi sonuçları ise Mariani'nin görüştüğü kadının kayıp torunu olmadığını gösterdi.

'YIKILDI'

Olayı inceleyen Başsavcı Pablo Parenti, "Mariani ile torunu olduğu iddia edilen kişi arasında genetik eşleşme yok" dedi.

Plaza de Mayo Anneanneleri grubunun başkanlığından ayrılan Mariani, 1989 yılında adını torunlarından birinden esinlenerek koyduğu Anahi Vakfı'nı kurmuştu.

Vakfın sözcüsü Juan Martin Ramos Padilla, test sonuçlarının açıklanmasından sonra, kısmı görme kaybı da yaşayan Mariani'nin 'yıkıldığını' söyledi.

Padilla, "Chica'ya ağır bir darbe oldu. 92 yaşında ve torununu aramaya devam edecek. Yalnızca onu bulabilmeyi umut ediyoruz" dedi.

BBC TÜRKÇE

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al