TÖRE Mİ ÖFKE Mİ

TÖRE Mİ ÖFKE Mİ

DHA

Avukat cinayetin töre nedeniyle işlendiğini, Sancı Ailesi'nin avukatı ise anlık öfke sonucu olduğunu iddia etti.

 


Güngören'de nişanlısı Fidan Sancı'nın kaçarak evlendiği Kenan Katırcı'nın iki ağabeyi ile bir akrabasını öldürdükleri gerekçesiyle yargılanan Derviş Sancı ve 10 akrabasının yargılandığı davada, cinayetin töre nedeniyle işlenip işlenmediği tartışma konusu oldu. Katırcı Ailesi'nin avukatı cinayetin töre nedeniyle işlendiğini, Sancı Ailesi'nin avukatı ise anlık öfke sonucu olduğunu iddia etti.

Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, tutuklu sanıklar Mehmet Sancı, Hamdi Tuncel, Ali Sancı, Hamza Sancı, Bedir Sancı, Derviş Sancı, Bekir Sancı ve Murat Sancı katıldı. Sancı Ailesi'nin avukatı Erdal Koyuncu, cinayetin töre nedeniyle işlenmediğini iddia ederek, "Olayda bir bıçak ve bir tabanca kullanılmıştır. Bu silahları kullananlar da bellidir. 9 kişi tutuklanmıştır. İki kişi haricindeki diğerlerinin serbest bırakılmasını talep ediyoruz" dedi.

Derviş Sancı da avukatının sözlerini doğrulayarak, "Ben askerden geldikten sonra olayı unutmuştum. Başka bir kızla nişanlanmıştım" dedi. Katırcı Ailesi'nin avukatı Hüseyin Karaahmetoğlu ise "Sanıklardan ikisi olay yerinde 30-40 kişi olduklarını söylemişti. Bu bir töre cinayetidir. Tutuksuz sanıkların da tutuklanmasını istiyoruz" diye konuştu.

Mahkeme, cinayetin işlendiği apartmanı gören güvenlik kamerasının kayıtlarının emniyetten istenmesine ve sanıkladan Murat Sancı'nın cep telefonu görüşme dökümlerinin incelenmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Tekstilci Derviş Sancı askere gitmeden önce amcasının kızı Fidan Sancı ile nişanlanmıştı. Ancak Fidan Sancı nişanlısı askerdeyken çalıştığı işyerinin sahibi Kenan Katırcı ile kaçıp 7 Mayıs 2009 tarihinde evlenmişti. Aynı mahallede karşılıklı apartmanlarda oturan 2 aile arasında husumet başlamıştı. 10 Ocak 2010'da Katırcılar evlerinin bahçesinde mangal hazırlığına girişmişti.

Katırcı Ailesi'nin karşı apartmanında oturan Derviş Sancı'nın halası Fikriye Dündar, Sancı Ailesi'ni aramıştı. Bunun üzerine Bekir, Hamza, Derviş, Murat, Ali ve Bedir Sancı'nın da aralarında bulunduğu kalabalık bir grup Katırcı Ailesi'nin evini basmıştı. Çıkan kavgada Mustafa Katırcı bıçakla, Adnan Katırcı ve Ender Kuştul ile silahla vurularak öldürülmüştü.

Olay sonrası gözaltına alınan Bekir Sancı, Ali Sancı, Bedir Sancı, Hamza Sancı, Derviş Sancı ve Murat Savcı tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Hamdi Tuncel ise 4 ay sonra yakalanarak tutuklanmıştı. Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde açılan davada Fikriye Dündar hakkında 3 kişiyi nitelikli öldürmeye azmettirme, Osman Dündar, Murat, Bekir, Habip, Derviş, Ali, Bedir ve Hamza Sancı ile Hamdi Tuncel hakkında ise 3 kişiyi nitelikli öldürme ve iki kişiyi nitelikli öldürmeye teşebbüs suçlarından 3'er kez ağırlaştırılmış hapis ve iki kez 20'şer yıla kadar hapis talep edildi.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al