TİRYAKİLER DE DESTEKLİYOR

TİRYAKİLER DE DESTEKLİYOR

AFP

Dünyada çok sayıda tiryakinin iş yerinde sigara yasağını desteklediği ortaya çıktı. Hem içiyorlar hem yasağı destekliyorlar.

RTI International ve Harris Interactive adlı kuruluşların yaklaşık 5 bin kişinin katılımıyla yaptığı kamuoyu yoklaması, sigara kullanan çalışanların yaklaşık dörtte üçünün ve işverenlerin yüzde 87'sinin iş yerinde dumansız hava sahasına destek verdiğini gösterdi.

Sigara yasağına en büyük desteğin yüzde 85 oranıyla Hindistan'da verildiği, Hindistan'ı yüzde 75 ile Japonya'nın izlediği, Almanların sadece üçte birinin ve Polonyalıların da yüzde 27'sinin yasağı desteklediği belirlendi.

Araştırma çerçevesinde Güney Kore, Çin, Tayvan, Hindistan, İngiltere, İtalya, İsveç, Fransa, Almanya, İspanya, Polonya, Türkiye ve Brezilya'da, sigara içen ve içmeyen 3500 çalışan ve bu ülkelerdeki işverenlerle görüşüldü.

Dünya Sağlık Örgütüne göre, her yıl yaklaşık 200 bin çalışan iş yerinde sigara dumanına maruz kalması nedeniyle ölüyor ve yaklaşık 700 milyon çocuk özellikle evlerinde sigarayla kirletilen havayı soluyor.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al