Tercihlerde rehberlik önemli!

LYS sonuçlarının 11 Temmuz Salı günü açıklanmasıyla tercih maratonu da başlayacak. Hayatlarının en önemli kararını verecek adaylar 18 Temmuz – 26 Temmuz 2017 tarihleri arasında istedikleri bölüm ve üniversite için resmi tercihlerini yapacak.

Tercihlerde rehberlik önemli!

Üsküdar Üniversitesi, bu önemli dönemeçte adayları yalnız bırakmıyor. Çok sayıda uzman tercihlerinde adaylara yol gösterecek. 

Tercihlerde rehberlik önemli!Üniversite maratonunda yeni bir süreç başlıyor. Zorlu sınavlar sonrasında binlerce aday 11 Temmuz Salı günü puanların açıklanmasıyla şimdi de tercih maratonuna başlayacak. Hayalini kurdukları bölüm ve üniversite için adaylar bir de tercih döneminde ter dökecek.

Üsküdar Üniversitesi bu süreçte de adayları yalnız bırakmıyor. Bu zorlu süreçte adaylara yol gösteriyor. Bu kapsamda aday öğrencilerin doğru tercihte bulunmaları için 3 Temmuz’da Tercih ve Tanıtım Günlerine başladı. Tanıtım günleri 26 Temmuz’a kadar devam edecek.

Sağlıklı ve doğru tercihte rehberliğin önemine dikkat çeken uzmanlar adaylara tercih ve tanıtım günleri boyunca rehberlik hizmeti sunacak.

Üsküdar Üniversitesi Eğitim Kurumları ve Rehberlik Hizmetleri Yöneticisi eğitim uzmanı Uzm. Psk. Dan. Ece Tözeniş ve Uzm. Ahmet Alkayış öncülüğünde güçlü tercih danışmanı kadrosu bu süreçte tercihleri konusunda adaylara yardımcı olacak. 

Altunizade Kampüsü başta olmak üzere diğer yerleşkelerinin kapılarını öğrenci ve ailelerine açan Üsküdar Üniversitesi, deneyimli akademik ve uzman kadrosu ile adaylara meslek seçimi ile ilgili bilgi veriyor.

Aday öğrencileri Üsküdar Üniversitesinde okuyan öğrenciler karşılıyor. Üniversiteyi adaylara gezdiren öğrenciler, adayların merak ettikleri tüm sorulara da cevap veriyor.

KARİYER TESTİ İLE MESLEĞİNİ BELİRLE!

Üsküdar Üniversitesi, seçeceği meslek konusunda kararsız kalan adaylara kariyer testi imkânı sunuyor.  Adaylar ‘Kariyer Testi’ ile ilgi duydukları alanları ve bölümleri tespit edebilecek. 

“Holland Meslek Tercihi Puanlama Cetveli” olarak da bilinen Kariyer Testi, 90 sorudan oluşuyor. Adayların sorulara verdiği “hoşlanırım” ya da “hoşlanmam” yanıtı adayların kişilik tipini ortaya çıkarıyor.

“Gerçekçi”, “Araştırıcı”, “Artistik”, “Sosyal”, “Girişimci” ve “Geleneksel” olarak belirlenen tiplerin belirgin özelliklerinin öne çıktığı Kariyer Testi’nde bu tiplere uygun etkinlikler ve tipik meslekler anlatılıyor.

Kariyer Testi, seçeceği meslekle ilgili karar vermekte zorlanan adaylara ilgi duydukları alan konusunda yardımcı olmayı amaçlıyor.

Kariyer testini: //www.uskudar.edu.tr/tr/sayfa/214/kariyer-testi adresinden uygulayabilirsiniz.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Haydi Tut Elimi Derneği ve dünyadaki tüm çocukları kapsayacak şekilde projeler geliştiren ve problemlerine çözüm aramak amacıyla
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle, Üsküdar Üniversitesi bünyesinde 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Haydi Tut Elimi Derneği ve Amasya
  • Üsküdar Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı açılışı, düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Ta
  • Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi bu yıl 17’incisi gerçekleştirilen EEG and Clinical Neuroscience Society (ECNS) kongresine katıldı.
  • Dünyanın 10 ülkesinden ve özerk bölgesinden Türk dilleri konuşan gönüllüler, 21-23 Ekim 2022 tarihinde Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleşen Wikidata İ
  • Van’da düzenlenen 6. Uluslararası Bilimler Işığında Yaratılış Kongresi’ne katılan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, metaverse’nin evrenin bir simü
  • Randevu Al