Deprem Travma Psikolojisi

'Ter kokuyorum' korkusunu yenin!

Terlemek sağlıklıdır. Terleyerek toksinlerinizi atarsınız. Ama yaz günü etrafa nahoş kokular yaymak da istemezsiniz. Ter kokusunu önlemenin en iyi yolu önlem almaktır. Aynı şekilde ayak kokusu da bazı önlemlerle azaltılabilir.

'Ter kokuyorum' korkusunu yenin!

Terlemek sağlıklıdır. Terleyerek toksinlerinizi atarsınız. Ama yaz günü etrafa nahoş kokular yaymak da istemezsiniz. Ter kokusunu önlemenin en iyi yolu önlem almaktır. Aynı şekilde ayak kokusu da bazı önlemlerle azaltılabilir.

terkokusukabusuAşağıdaki önlemler terlemeyi önlemeye, ter ve ayak kokusunu gidermeye yardımcı olacaktır: İşte sizi ter kokusundan kurtaracak 14 farklı çözüm yolu…

HER GÜN DUŞ ALIN

Düzenli banyo cildinizdeki bakterilerin sayısını kontrol altında tutacaktır. Banyo aldıktan sonra ayaklarınızı iyice kurulayın Mikroorganizmalar ayak parmaklarının arası gibi nemli yerleri severler. Ayak pudraları veya ayak bakımı için kullanılan kremler nemin emilmesine yardımcı olur.

KILLARINIZI DÜZENLİ ALIN

Koltuk altı ve genital bölge kıllarının düzenli olarak tıraş edilmesi terlemeyi ve kokuyu azaltacaktır. Doğal deriden yapılanlar gibi ayağınızın hava almasını sağlayan ayakkabılar seçin. Yaz aylarında sandalet tipi ayakkabılar giyebilirsiniz. Deodorant ve ayak kokusu önleyen pudra veya spreyler kullanın. Cildiniz hassas ise bunların özel hassas cilt için üretilmişlerini deneyin.

ÇORAPLARINIZI HER GÜN DEĞİŞTİRİN

Merserize çorap giyin çünkü bunlar nemi emerek ayağınızı kuru tutar.

AYAKLARINIZI HAVALANDIRIN

Zemin elverişli ise çıplak ayakla dolaşın veya ara sıra ayakkabılarınızı çıkarın.

DOĞAL KUMAŞLARDAN ÜRETİLEN GİYSİLERİ TERCİH EDİN

Keten, yün, ipek cildinizin hava almasına izin veren malzemelerdir. Egzersiz yaparken derinizdeki nemi hemen uzaklaştıran yüksek teknoloji ürünü giysileri tercih edin.

HER GÜN İÇ ÇAMAŞIRI

Her gün iç çamaşırı değiştirin. ARKADAŞINA TER KOKTUĞUNU HİSSETTİRMENİN 4 YOLU

GEVŞEME TEKNİKLERİNİ ÖĞRENİN

Yoga, meditasyon veya biofeedback terlemeyi tetikleyen stresi denetlemenize yardımcı olacaktır.

DİYETİNİZDE DEĞİŞİKLİK YAPIN

Yiyecekler de ter kokusuna yol açabilir Soğan, sarımsak, pastırma, balık, bazı yeşil bitkiler gibi gıdalar koku yapabilir. Bunlar faydalı da olsa, uygun zamanlarda tüketin.

AYAKKABILARINIZI DÖNÜŞÜMLÜ OLARAK KULLANIN

Ayakkabılar bir gece içinde yeterince kurumayabilir. Onun için aynı ayakkabıyı iki gün arayla giyecek şekilde dönüşümlü olarak kullanın. Giymediğiniz zamanlarda ayakkabıları havadar ve kuru bir yerde tutun. İnsan çoğunlukla kendi ter kokusunu fark etmez, bu nedenle kendisini sık sık kontrol etmelidir. HÜRRİYET  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al