Deprem Travma Psikolojisi

Tek tuşla estetik ameliyat

Akıllı telefonlarda kullanılan yeni bir uygulama tıp dünyası tarafından çok tartışılacağa benziyor. Çünkü uygulama estetik operasyon geçirirseniz nasıl görüneceğini size bir çırpıda, doktora gitmeye gerek kalmadan gösteriyor.

Tek tuşla estetik ameliyat

Akıllı telefonlarda kullanılan yeni bir uygulama tıp dünyası tarafından çok tartışılacağa benziyor. Çünkü uygulama estetik operasyon geçirirseniz nasıl görüneceğini size bir çırpıda, doktora gitmeye gerek kalmadan gösteriyor.

estetikAncak uzmanlar endişeli çünkü bu uygulama insanların estetik operasyon çılgınlığına kendilerini daha da fazla kaptırmalarına neden olabilir. Böyle hayati operasyonların bir telefon uygulamasıyla son derece sıradan ve rutin bir şeymiş gibi değersizleştireceği öngörülüyor. Örneğin en popüler uygulamalardan biri olan iAugment ile kadınlar meme operasyonları geçirirlerse, iLipo ile de popo kaldırma, büyütme gibi operasyonlarının kendilerinde nasıl olacağını gösteriyor. Amerikan Plastik Cerrahi Derneği de kendine ait resmi bir uygulamayı piyasaya sürdü.

"DOYUMSUZLUK HİSSİ YARATABİLİR"

İngiliz Estetik ve Plastik Cerrahlar Derneği'nden Dr. Paul Harris, teknolojinin getirdiği bu yeniliklerin insan ruhunda doyumsuzluk hissi yaratmasının kaçınılmaz olduğunu söylüyor. Dr Harris'e göre, "Bu uygulamalar ile insanlar estetik ameliyatların, akıllı telefonlardaki gibi kolayca uygulanabilecek bir şey olduğunu düşünüyor. Ciddi yaşamsal bir karar olan estetik operasyonların bir program indirmek gibi basit bir şey olduğu hissini veriyor. Gençlerin birçoğu bu uygulamayı şu anda sadece eğlenmek için kullanıyor. Ancak asıl tehlike, gençler bu fotoğrafların ardından estetik operasyon olmaları için çevrelerinden baskı görmeye başlayınca gelecek. Böylece estetiğe hiç ihtiyacı olmayan insanlar bile üzerlerinde baskı hissedecek ve herkes mükemmel görünmeye çalışacak."

ESTETİĞE TÜM DÜNYADA 8 MİLYAR STERLİN HARCANDI

Şu an tüm dünyada estetik ameliyatlar için yalnızca 2012 yılında 8 milyar sterlin para harcandı ve sadece İngiltere'de 50 bin operasyon yapıldı. Geçen yıl tüm dünyada en çok meme operasyonu yapılırken, yaşlanma karşıtı uygulamalarda da çok büyük bir artış vardı. HÜRRİYET
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al