Tek dozu da etkili

Rahim ağzı kanseri ve jenital siğillere neden olan virüslere karşı yapılan HPV aşısının tek dozunun da yeterli olabileceği belirlendi.

Tek dozu da etkili

Rahim ağzı kanseri ve jenital siğillere neden olan virüslere karşı yapılan HPV aşısının tek dozunun da yeterli olabileceği belirlendi.

tekdoz"Cancer Prevention Research" dergisinde yayımlanan araştırmanın sonuçları, 6 aylık sürede 3 doz şeklinde uygulanan human papiloma virus (HPV) aşısının tek dozunun da uzun süreli bağışıklık sağlamakta yeterli olabileceğini gösterdi.

TEK DOZ AŞI 4 YIL ETKİ EDİYOR

Kosta Rika'da tek doz aşı uygulanan kadınların vücudundaki antikorların seviyesiyle aşı olmayan kadınlarınkinin karşılaştırıldığı araştırmaya imza atanlardan Mahboobeh Safaeian, tek dozdan sonra kadınlardaki HPV 16 ve HPV 18 türleri için antikor seviyesinin, aşı yapıldıktan 4 yıl sonra da aynı kaldığının görüldüğünü belirtti. Amerikan Kanser Enstitisünden Safaeian, araştırma sonuçlarının, özellikle rahim ağzı kanserinin ölüm nedenlerinin başında geldiği gelişmekte olan ülkelerde daha basit ve az masraflı kampanyaların yürütülmesine ışık tuttuğunu vurguladı. A.A  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • İntiharı önlemede psikolojik d
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Erkeklerin hoşlanma belirtileri Nelerdir; Erkekler bir kadından hoşlandığında neler yapar, nelerden uzak durur, karşı tarafa nasıl aşk sinyalleri gönd
  • Randevu Al