Tatlı krizine girenler için masum atıştırmalık önerileri

Her şeyden vazgeçip tatlıdan vazgeçemeyenler ve diyet yapanlar için sağlıklı atıştırmalıklar vazgeçilmez. İşte birkaç öneri...

Tatlı krizine girenler için masum atıştırmalık önerileri

Diyet yapanların sık sık başına gelen tatlı krizleri tüm emeklerin boşa çıkarabiliyor. Bunun için yapılması gereken bu isteği bastırmak. Tatlı isteğiniz gün yüzüne çıkıp kriz şeklinde geldiyse bu masum atıştırmalıklarla pişmanlık yaşamadan tatlı krizinizi alt edebilirsiniz.

İNCİRLİ SMOOTHİE

1 bardak light süt, 1-2 adet taze incir ve biraz toz tarçın blenderden geçirilip lezzetli bir smoothie elde edilebilir.

CENNET SOSLU DONDURMA

 1 adet cennet hurması, 1-2 yemek kaşığı sütle beraber çatalla iyice ezilir. 1 top vanilyalı dondurma üzerine bu sos gezdirilir. 1 adet dövülmüş ceviz ve biraz toz tarçınla lezzetlendirilir.

BİTTER ÇİKOLATA

Tatlı krizi için kakao oranı yüzde 70 ve üzeri 1-2 küp bitter çikolata tercih edilebilir. Yanında sade Türk kahvesi de içilebilir.

DONDURULMUŞ MEYVELİ KUP

Yarımşar çay bardağı kadar çilek, böğürtlen ve yaban mersini buzlukta dondurulur. Kup bardağına önce 1 yemek kaşığı light yoğurt, üzerine 1 yemek kaşığı yulaf ezmesi ve meyvelerin yarısı konur. Üzerine tekrar 1 kaşık yoğurt, 1 kaşık yulaf ezmesi ve kalan meyveler koyulup tarçın serpilir.

HURMALI TOPLAR

3 adet hurma bir gece önceden çekirdekleri çıkarılmış halde ılık suda yumuşaması için bekletilir. Tamamen yumuşayan hurmalarla beraber 3 adet ceviz, 1 tatlı kaşığı kakao ile iyice birbirine karışana dek robottan geçirilir. Hamurdan küçük toplar yapılıp hindistan cevizine bulanır.

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Bebeklerin geçiş dönemlerinde, babaların rolü nedir? Nasıl bir baba olmalı? Yoksa sizin bebeğinizde babasına çok mu düşkün?
  • Eşinizin veya sevgilinizin arkasından ne kadar yas tutabilirsiniz? NPİSTANBUL Beyin Hastanesi'nden Doç. Dr. Gökben Hızlı Sayar anlattı...
  • Lösemi ile mücadelede ailenin tutumları tedavi sürecinde çok etkili.
  • Aşk herkese göre değişen kavram; kimine göre süresi, kimine göre şekli önemli. `Aşk olmazsa meşk olsun` diyen de var, aşkın platoniğini seçen de.
  • Okyanusta karaya en uzak nokta Nemo Noktası olarak biliniyor.
  • Randevu Al