TATİLİMİZİ DE O BELİRLİYOR

TATİLİMİZİ DE O BELİRLİYOR

Habertürk

Tatilimizi de Google belirliyor! Türklerin yüzde 62’si tatile internetten online olarak karar veriyor. İşte detaylar.

 


Türk tatilcilerin turizm amaçlı olarak artık interneti daha aktif kullanmaya başladığını ifade eden Google Türkiye Turizm Sektör Müdürü Ali Yılmaz, geçen yıl yüzde 85 artan tatil amaçlı aramalarda başı ‘erken rezervasyon’ kelimesinin çektiğini söyledi.

Türkiye’de tüketicilerin yüzde 62’sinin nereye ve nasıl gideceklerine karar verme aşamasında arama motorlarına başvurduğunu belirten Yılmaz’ın verdiği bilgilere göre, geçen yıl ocak ayı ortasında uygulamaya giren ‘seyahat sigortası’ hakkında duyuruların başlamasından sonra Google’da ‘erken rezervasyona’ ilişkin yapılan aramalar neredeyse ikiye katladı.

Şubat ayında erken rezervasyon kampanyasının açıklanmasından sonra ‘pik’ yapan tatil aramalarının, haziran ayına kadar kademeli şekilde düştüğü gözlendi. Yılmaz, “AC Nielsen ile yaptığımız araştırmada, online satın alma oranının paket turda yüzde 20, uçak biletinde yüzde 45 olduğu ortaya çıktı” diye konuştu.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al