Deprem Travma Psikolojisi

TATİLİ SARKITANLARA İYİ HABER

TATİLİ SARKITANLARA İYİ HABER

Milliyet

Fransız dergisi L’express bütün yaz ofiste çalışacaklar ve tatile çıkamayacakların üzülmemeleri için birçok neden olduğunu yazdı. İşte onlardan bazıları:

 

1- Sezon dışı tatil: Tatiliniz yarı fiyatına gelecek, plajlar bomboş ve tertemiz olacak. Her şeyden önemlisi, herkes çalışırken tatil yapmanın tadını çıkaracaksınız.

2- Gevşek çalışma: Yaz boyunca ofiste işler durgun olacak, rahat bir çalışma dönemi geçireceksiniz. Bu arada yoğunluktan ertelediğiniz ofis işlerinizi de tamamlayabilirsiniz.

3- Rahat ulaşım: Yazın işe giderken toplu ulaşım araçları tıklım tıklım olmayacak ve trafikte saatler harcamayacaksınız.

4- Şefler tatilde: Şefiniz tatilde olacağı için sizi kontrol edecek kimse olmayacak; kendi kararlarınızı alabileceksiniz.

5- Yeni arkadaşlar: Çoğu ofis arkadaşınız izinde olacak; işyerinde yeni insanlarla tanışabilirsiniz.

6- Sorun yok, işler yürür: Tatile çıktığınız sırada bütün iş arkadaşlarınız çalışıyor olacağı için, kimse size ihtiyaç duymayacak. Tatilinizi iş konusunda sürekli aranarak rahatsız edilmeden geçireceksiniz.

7- Ofisin en havalısı: Tatilden döndüğünüzde herkes size imrenecek; ofisin en havalısı ve en bronzu siz olacaksınız!

8- İyi izlenim: Herkes tatildeyken ofiste kalmak şefinizin gözünde sizi çok iyi gösterecek.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al