'Tatildeyken egzersiz mi olur' demeyin!

Formda kalmak için tatilde de pek çok egzersiz yapabilir ve seyahate özel bir beslenme programı uygulayabilirsiniz.

'Tatildeyken egzersiz mi olur' demeyin!

Tatilde bozulan diyetler ve spor rutini hem motivasyon kaybına hem de kilo alımına yol açıyor. Oysa formda kalmak için tatilde de pek çok egzersiz yapabilir ve seyahate özel bir beslenme programı uygulayabilirsiniz. Bütün yıl verdiğiniz emeklerin boşa gitmesini istemiyorsanız tatilde yapabileceğiniz renkli aktivitelerle hem fit kalın hem de kendinizi iyi hissedin.

TATİLDE UYGULAYABİLECEĞİNİZ EGZERSİZ VE BESLENME ÖNERİLERİ

Tatilinizi deniz kenarında geçiriyorsanız kumda yürümek harika bir egzersiz seçeneği olabilir. Asfaltta yürümeye oranla iki kat daha fazla kalori yaktıran bu aktivite bacak ve baldır kaslarını çalıştırması bakımından oldukça etkili. Kumda sabah erken saatlerde veya akşamları yapacağınız 30 dakikalık tempolu yürüyüş formda kalmanıza yardım eder. 

Yüzme bütün vücut kaslarını çalıştıran sporların başında geliyor. Deniz veya havuz gibi imkanlarınız varsa her gün en az 20 dakika stilli yüzme vücudunuzun fit kalması ve şekle girmesi için son derece faydalıdır. Bunun yanında havuz içerisinde çeşitli egzersizler yapmak son derece ideal egzersizlerdendir. Suyun ağırlığı ve direnişine karşı yapacağınız hareketler kaslarınızı mükemmel çalıştırır. Sırtınızı havuzun duvarına dayayarak bacaklarınızı açma kapama hareketi yapabilir veya bacaklarınızı karnınıza çekip itebilirsiniz. Ayrıca su içerisinde pedal çevirme hareketi yapmak da bacak kaslarınızı forma sokar.

Plaj voleybolu oynamak hem zevkli hem de kalori yaktırıcı bir spordur. Akşamüstü plajda arkadaşlarınızla oynayacağınız plaj voleybolu ile hem keyifli anlar yaşayabilir hem de kol ve bacak kaslarınızı çalıştırıp sıkılaştırabilirsiniz.

Plajda veya suda frizbi oynamak göğüs, kol ve sırt kaslarınızı çalıştırır ve metabolizma hızınızı artırır. Bir saat frizbi oynamak size 800 kalori harcatarak formda görüntünüzü korumanın yanında akşam küçük tatlı kaçamakları yapmanıza da olanak verir.

Bisiklete binmek hem ruhunuza hem de vücudunuza oldukça iyi gelecektir. Yaz aylarının vazgeçilmez ulaşım aracı olan bisikletle özgürce dolaşabilir ve sıkı bacak kaslarına sahip olabilirsiniz. Market alışverişine veya akşamüstü gezmesine arabayla gitmek yerine bisiklete binmeyi tercih ederseniz yarım saatte sürüş hızınıza da bağlı olarak 300 veya 400 kalori yakma şansı elde edebilirsiniz

HÜRRİYET

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Capgras Sendromu, sahtekarlık sendromu veya Capgras sanrısı olarak da biliniyor.
  • Bazı insanların özgüven eksikliği ya da geçmişte yaşadığı güven sarsıcı ilişkiler nedeniyle diğer insanlarla kurduğu ilişkilerde duygusunu paylaşmakta
  • Evde bakım h.izmeti, bireylerin daha mutlu olmasını sağlıyor
  • Pandeminin getirdiği gündem yoğunluğu ile birlikte kendilerini her şeyi bilen olarak ortaya koyan kişilerle sürekli karşılaşma durumu ortaya çıktı.
  • Anksiyete (kaygı) Bozukluğu Nedir? Anksiyete (kaygı) Bozukluğu Belirtileri Nelerdir= Anksiyete (kaygı) Bozukluğu tedavisi Nasıl Yapılır? Anksiyete (k
  • Sevginin de dili var. Çok basit davranışlarla evliliğinizi kalıcı, mutlu ve daha huzurlu kılabilirsiniz. Rektör Tarhan sevgi dilinin sırlarını anlatıy
  • Randevu Al