Tasavvuf Araştırmalarında Önemli Bir Kaynak

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü ve Kerim Vakfı desteğiyle organize edilen 1. Uluslararası Tasavvuf Araştırmaları Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu bildiri kitabı yayımlandı.

Tasavvuf Araştırmalarında Önemli Bir Kaynak

Üsküdar Üniversitesi Yayınları tarafından yayımlanan kitapta aralarında North Carolina Chapel Hill Üniversitesi İslam Araştırmaları bölümünden Doç. Dr. Juliane Hammer, Doç. Dr. Atıf Khalil, Prof. Dr. Kenan Gürsoy ve Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç’ın konuşmaları yer alıyor.

Üsküdar Üniversitesi Tasavvuf Araştırmaları Enstitüsü ve Kerim Vakfı desteğiyle organize edilen ve lisansüstü öğrencileri tarafından gerçekleştirilen Uluslararası Tasavvuf Araştırmaları Lisansüstü Öğrenci Sempozyumu’nun bildiri kitabı yayımlandı.

Sempozyuma, Türkiye’nin yanı sıra aralarında Çin, Japonya, Lübnan, Almanya, İran, Amerika ve Malezya’dan lisansüstü öğrenciler katıldı. Üç gün süren sempozyumda toplam 61 öğrenci bildirisinden 37’si seçici kurul tarafından tespit edilip kitaplaştırıldı.

Kitabın içeriğinde North Carolina Chapel Hill Üniversitesi İslam Araştırmaları Bölümünden Doç. Dr. Juliane Hammer’ın “Tanınabilir ve Tanımsız: Dinî Akademik Çalışmalar Üzerine Düşünceler”; Doç. Dr. Atıf Khalil’in “İbn Arabi: Sufi Metafiziği ve Ölüme Yakın Tecrübe”, Prof. Dr. Kenan Gürsoy’un “Tasavvuf ve Bir Medeniyet Tasavvuru”, Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç’ın “Osmanlı Dönemi Tasavvuf Düşüncesi ve Çalışmalarının Önemi” başlıklı konuşmaları yer aldı.

Kitapta bu konuşmaların yanı sıra çeşitli ülkelerden lisansüstü öğrencilerinin tasavvuf alanındaki akademik çalışmaları da yer aldı.

Kitap hakkında bilgiler:

Yayın Tarihi: 2020

ISBN: 978-605-9596-30-5

Baskı sayısı: 1. Baskı

Dil: Türkçe

Sayfa sayısı: 348

Yayınevi: Üsküdar Üniversitesi Yayınları

Kitaba erişmek için: https://uuyayinlari.com/i-uluslararasi-tasavvuf-arastirmalari-lisansustu-ogrenci-sempozyumu-bildiri-kitabihttps://uuyayinlari.com/i-uluslararasi-tasavvuf-arastirmalari-lisansustu-ogrenci-sempozyumu-bildiri-kitabi

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Yalnızlık Sempozyumu, bu yıl “Aile ve Yalnızlık” ana temasıyla gerçekleştiriliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi Haydi Tut Elimi Derneği ve dünyadaki tüm çocukları kapsayacak şekilde projeler geliştiren ve problemlerine çözüm aramak amacıyla
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle, Üsküdar Üniversitesi bünyesinde 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Haydi Tut Elimi Derneği ve Amasya
  • Üsküdar Üniversitesi 2022-2023 Akademik Yılı açılışı, düzenlenen bir törenle gerçekleştirildi. Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Nevzat Ta
  • Üsküdar Üniversitesi ve NPİSTANBUL Hastanesi bu yıl 17’incisi gerçekleştirilen EEG and Clinical Neuroscience Society (ECNS) kongresine katıldı.
  • Dünyanın 10 ülkesinden ve özerk bölgesinden Türk dilleri konuşan gönüllüler, 21-23 Ekim 2022 tarihinde Üsküdar Üniversitesi’nde gerçekleşen Wikidata İ
  • Randevu Al