TARTIŞMAYI KADIN KAZANIYOR

TARTIŞMAYI KADIN KAZANIYOR

Milliyet

İngiltere’de aile içi alınan tartışmalı kararlarla ilgili yapılan araştırmada kadınların yarısından fazlasının tartışmayı kazanan taraf olduğu görüldü.

 


Londra’daki Royal Holloway College’den Prof. Alistair Munro’nun arkadaşlarıyla yaptığı araştırma Royal Economic Society dergisinde yayımlandı. Araştırmada evli çiftlere alınacak kararı tek başına mı aldığı ya da partneri de ortak edip etmediği gibi sorular soruldu.

82 çifte akşam yemeğine gitme veya tiyatroya gitme konusunda seçenekleri ve sonra da tercihleri konusundaki kesin kararları soruldu. Ankette önce sorular çiftlere ayrı ayrı sorulduktan sonra ikinci aşamada çiftler bir araya getirilerek birlikte karar vermeleri istendi. Sonuçlara bakıldığında yanıtların yüzde 40’ında uyuşmazlık olduğu, sadece bir çiftin tüm sorulara yanıt vermede mükemmel olduğu görüldü. Kadınların yarısından fazlasının tartışmalı konuları kazandığı görülürken çiftler arasındaki büyük ölçüde dağınıklık da dikkati çekti.
 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al