Tarhan Yabancı Uyruklu Öğrencileriyle buluştu

Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan Yabancı Uyruklu Öğrencileriyle buluştu.

Tarhan  Yabancı Uyruklu Öğrencileriyle buluştu
Paylaş:

Türkiye’de üniversiteler arasında olmayanı gerçekleştirerek “Rektörle Buluşmalar” başlığı altında öğrencileriyle bir araya gelen Prof. Dr. Nevzat Tarhan şimdi de yabancı uyruklu öğrencileriyle buluştu. Onlarla sohbet edip tek tek istek ve önerilerini dinleyen Tarhan, kendilerine tavsiyelerde bulundu. Tarhan, “Kendi ülkeleriniz için burada bulunduğunuz süreyi çok verimli değerlendirmelisiniz. Bu konuda biz üniversite olarak elimizden gelen desteği sizlere vereceğiz.” Dedi.  Tarhan  Yabancı Uyruklu Öğrencileriyle buluştu

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, “Rektörle Buluşmalar” başlığı altında öğrencilerle buluşmalarını sürdürüyor.

Tarhan  Yabancı Uyruklu Öğrencileriyle buluştu 2Tüm fakülte ve Meslek Yüksek Okulu öğrencileriyle bir araya geçtiğimiz hafta bir araya gelen Tarhan, son olarak da Üsküdar Üniversitesi’nde okuyan yabancı uyruklu öğrencilerle buluştu.

Ülkelere göre öğrencileri senato salonunda ayrı ayrı kabul eden Tarhan’a Projelerden Sorumlu Rektör Danışmanı Halide İncekara, Genel Sekreter Selçuk Uysaler, Uluslararası İlişikler Direktörü Emre Üçsular da eşlik etti.

Sohbet ortamında gerçekleştirilen buluşmada öğrencilerinin istek ve önerilerini tek tek dinleyen Tarhan, kendilerine önemli tavsiyelerde de bulundu. Kendi ülkeleriniz için burada bulunduğunuz süreyi çok verimli değerlendirmelisiniz diyen Tarhan, üniversite olarak da bu konuda ellerinden gelen desteği kendilerine ileteceklerini söyledi. 

Rektör Danışmanı Halide İncekara da marka bir üniversitede, rol model bir ülkede okuyor olmanın avantajını iyi değerlendirilmesi gerektiğine vurgu yaparak, her türlü faaliyete katılmaları önerisinde bulundu. Ülkelerine en donanımlı şekilde dönmeleri için gayrette bulunmaları gerektiğine de dikkat çeken İncekara, öğrencilere hatıra tutma önerisinde de bulundu. 

Öğrenciler Rektör Tarhan’a ülkelerine ait, bayrak, kıyafet, rozetleri hediye ederken Tarhan da onlara kitaplarından oluşan set verdi. Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı: