Deprem Travma Psikolojisi

Tarhan ve Canan Marketing6 Zirvesi’nde

Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Prof. Dr. Sinan Canan Marketing6 Zirvesine katıldı.

Tarhan ve Canan Marketing6 Zirvesi’nde

İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Girişimcilik Kulübü’nün düzenlediği Marketing 6.17 Pazarlama Zirvesine katılan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Prof. Dr. Sinan Canan Nörobilim, Nöropazarlama ve insan beyninin davranış ilişkisine ilişkin katılımcılara önemli bilgiler verdi.

İstanbul Üniversitesi Kongre Kültür Merkezi Ana Salon’unde gerçekleştirilen zirveye katılan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Nöropazarlama ve insan beyni ilişkisi bağlamında önemli paylaşımlarda bulundu.

Üniversite ve NPİSTANBUL Beyin Hastanesi olarak nöropsikoloji, nöropsikiyatri, nöropazarlama alanında çalışmalar ve araştırmalar yürüten Prof Dr. Nevzat Tarhan, ilk olarak beynin bölümleri ve işlevlerinden bahsetti. Tarhan daha sonra nöropazarlama alanında yapılan deneyler ve nöropazarlamanın bireyler üzerindeki etkilerini örnekler üzerinden anlattı.

“RUHSAL HASTALIKLAR BİRER BEYİN HASTALIĞI”

Anksiyeteli depresyona sahip bir beynin hızlı çalıştığını ve beynin ön bölgesinin beta dalgalarının yükseldiğinin altını çizen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, bu hastalıkların birer beyin hastalığı olduğunu, eskiye oranla şimdi bu hastalıkların ölçülebilir olduğunu söyledi.

PROF. DR. NEVZAT TARHAN: “İNSANI İNSAN YAPAN BEYNİN ÖN BÖLGESİ”

İnsanı insan yapan, diğer canlılardan ayıran özelliğinin insan beyninin ön bölgesi olduğuna vurgu yapan Prof. Dr. Nevzat Tarhan; sorunları çözme, karar verme, moral ve motivasyon gibi durumların beynin bu bölgesinde gerçekleştiğini ve günlük yaşantımızda karar verme süreçlerimiz içerisinde asıl fonksiyonun yine beynin ön bölgesi olduğunu vurguladı.

PROF. DR. SİNAN CANAN: “BEYNİMİZ DUYGUSAL BİR CİHAZ”

Duygusal yapısına dokunmayan, ana duygusal yazılımı ilgilendirmeyen hiçbir şeyi kişinin öğrenemeyeceği ve kaydedemeyeceğini belirten Prof. Dr. Sinan Canan, duyusal mesaj olmadan hiçbir şeyin beynin derinliklerine işlemeyeceğini, kişinin bunları unutacağını söyledi.

Katılımcıların sorularının da cevaplandığı zirvede program sonunda Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve Prof. Dr. Sinan Canan’a katılımlarından ötürü teşekkür belgesi  verildi.

Üsküdar Haber Ajansı (ÜHA)

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Hastanesi ve Üsküdar Belediyesi iş birliğinde depremzede ailelere ve çocuklarına yönelik psikolojik destek buluşması g
  • Üsküdar Üniversitesi, 10 yıldan bu yana Pozitif Psikoloji dersleri veriyor.
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve Travma Sonrası Büyüme” temasıyla düzenlenen 5. Uluslararası Po
  • “Gelecekte hayat kolaylaşabilir ancak insan kalmak çok kolay olmayabilir”
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından bu yıl 5’incisi düzenlenen Uluslararası Pozitif Psikoloji Kongresi, “İyilik Bilimi / İyilikten Ne Doğar? & Deprem ve T
  • Birleşmiş Milletler Uyuşturucu Kontrol Kurulu (INCB) 2022 Raporu, dünyayla aynı anda Üsküdar Üniversitesi Rektör Yardımcısı, 2005-2010, 2015-2022 ile
  • Randevu Al