Deprem Travma Psikolojisi

Tarhan Üsküdar ilköğretim Müdürleriyle buluştu

Tarhan, Güzel İnsan Modeli kitabını okuyan Üsküdar ilköğretim Müdürleriyle buluştu.

Tarhan Üsküdar ilköğretim Müdürleriyle buluştu

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün yürüttüğü “Eğitim Okumaları” projesi kapsamında ilçede bulunan ilköğretim okulu müdürleriyle bir araya geldi. 1 ay süresince Tarhan’ın “Değerler Psikolojisi ve İnsan - Güzel İnsan Modeli” kitabını okuyan eğitimciler, Tarhan ile söyleşi yaptı.

Tarhan Üsküdar ilköğretim Müdürleriyle buluştuÜsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, eğitimcilerle yazarları buluşturuyor. Bu kapsamda müdürlük yürüttüğü “Eğitim Okumaları” projesinde Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ı eğitimcilerle bir araya getirdi.

Üsküdar Era Koleji Çamlıca Kampüsünde gerçekleştirilen buluşmaya 1 ay sürecinde Tarhan’ın “Değerler Psikolojisi ve İnsan- Güzel İnsan Modeli” kitabını okuyan 120 ilköğretim müdürü katıldı.

Üsküdar Kaymakamı Mustafa Güler, Üsküdar İlçe Milli Eğitim Müdürü Sinan Aydın’ın katıldığı programda Prof. Dr. Nevzat Tarhan eğitimcilere “Yeni Gençlik İnşası” başlıklı sunum yaptı.  

Eğitimcilerin konuyla ilgili sorularını cevaplayan Tarhan öncelikle eğitim okumaları projesinin gerçekleştiren görevlileri tebrik etti. Büyük yazarlar için halkın çok okuması gerektiğine dikkat çeken Tarhan, bunun için istemenin önemli olduğunu, model olabilmenin önemini ise Fatih Sultan Mehmet Han ile Akşemsettin arasında geçen ‘Bal yeme’ diyaloğuna atıf yaparak aktardı.

Gençlerin yetiştirilmesinde eğitimcilere önemli görevler düştüğünün altını çizen Tarhan,  “Ergenlik, delilikten bir şubedir” hadisini hatırlatarak bu dönemde gençlerle kurulacak iletişimin nasıl olması gerektiğini anlattı. Yönünü bilmeyen bir insanın elindeki dünyanın en iyi haritasının olmasının da bir anlam ifade etmeyeceğini vurgulayan Tarhan, kişinin artı ve eksi yönlerini iyi değerlendirmesi gerektiğini kaydetti.

Programın sonunda Kaymakam Mustafa Güler Tarhan’a hediye takdim etti.

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • 19. Bilgisayar Mühendisliği Öğrencileri Kongresi Üsküdar Üniversitesi’nde başladı.
  • Üsküdar Üniversitesi’nden girişimcilere Startup İdea Yarışması ile destek.
  • Yetişkin ve çocuk ağız diş sağlığı hizmeti veren Üsküdar Diş Hastanesi açıldı.
  • Psikiyatri teşhis ve sınıflandırmada nörogörüntüleme odaklı akıllı öngörü modelleri açıklandı.
  • Üsküdar Üniversitesi 1. Uluslararası Hesaplamalı Nörobilim Sempozyumu’na ev sahipliği yaptı.
  • Üsküdar Üniversitesi Sağlık, Kültür ve Spor (SKS) Daire Başkanlığı, Haydi Tut Elimi Derneği ve Yetim Vakfı tarafından yürütülen ‘Çocuklar Başrolde Pro
  • Randevu Al