TARHAN PSİKİYATRİDE İLAÇ GENETİĞİ ANLATIYOR

TARHAN PSİKİYATRİDE İLAÇ GENETİĞİ ANLATIYOR

NP GRUP

Kişiye özel tedavi ve genetik danışmanlık ve psikiyatride ilaç genetiğinin ne olduğunu, neler sağladığını Prof. TARHAN bu akşam ÜLKE TV’de ‘İyi Bak Kendine’ programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

 

 
Genetik danışmanlığa kimler başvurabilir? Psikiyatrik veya mental sağlık durumuyla ilgili kişisel veya ailevi bir öykü varsa psikiyatrik genetik danışmana başvurması ne gibi avantajlar sağlar? Depresyon, bipolar bozukluk, şizofreni ve diğer bozuklukları kapsar mı? gibi soruların cevaplarını Prof.Tarhan  bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat’a değerlendirecek.

Kişiye özel tedavi psikiyatrik hastalıklarda tedavi uyumuna ne şekilde etki eder? Doğru ilaç, doğru doz ve doğru süre açısından ne gibi avantajlar taşır? Kişinin bünyesine uygun ilacın verilebilmesi kişiye neler kazandırır? İyi cevap veren ve vermeyen ilaçların vücutta çalışma biçiminin ayırt edilmesi, ilaca kişisel cevabın anlaşılması ne anlam taşıyor gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak İyi Bak Kendine programının konuğu NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan olacaklar.

ABD’de yılda 100.000 kişinin ilaca bağlı ölümcül yan etkiye maruz kaldığı düşünüldüğünde durumun ciddiyeti daha bir önem kazanır. Kişiye özel tıbbın ne anlama geldiği psikiyatride hastaya ve yakınlarına kazandırdığı avantajları gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, ‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30’dan sonra ÜLKE TV’de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al