TARHAN PSİKİYATRİDE İLAÇ GENETİĞİ ANLATIYOR

TARHAN PSİKİYATRİDE İLAÇ GENETİĞİ ANLATIYOR

NP GRUP

Kişiye özel tedavi ve genetik danışmanlık ve psikiyatride ilaç genetiğinin ne olduğunu, neler sağladığını Prof. TARHAN bu akşam ÜLKE TV’de ‘İyi Bak Kendine’ programında Uğur Canbolat’a değerlendirecekler.

 

 
Genetik danışmanlığa kimler başvurabilir? Psikiyatrik veya mental sağlık durumuyla ilgili kişisel veya ailevi bir öykü varsa psikiyatrik genetik danışmana başvurması ne gibi avantajlar sağlar? Depresyon, bipolar bozukluk, şizofreni ve diğer bozuklukları kapsar mı? gibi soruların cevaplarını Prof.Tarhan  bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat’a değerlendirecek.

Kişiye özel tedavi psikiyatrik hastalıklarda tedavi uyumuna ne şekilde etki eder? Doğru ilaç, doğru doz ve doğru süre açısından ne gibi avantajlar taşır? Kişinin bünyesine uygun ilacın verilebilmesi kişiye neler kazandırır? İyi cevap veren ve vermeyen ilaçların vücutta çalışma biçiminin ayırt edilmesi, ilaca kişisel cevabın anlaşılması ne anlam taşıyor gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak İyi Bak Kendine programının konuğu NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Psikiyatri Uzmanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan olacaklar.

ABD’de yılda 100.000 kişinin ilaca bağlı ölümcül yan etkiye maruz kaldığı düşünüldüğünde durumun ciddiyeti daha bir önem kazanır. Kişiye özel tıbbın ne anlama geldiği psikiyatride hastaya ve yakınlarına kazandırdığı avantajları gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, ‘iyibakkendine@ulketv.com.tr’ adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat’ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala’nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların ‘Koruyucu Ruh Sağlığı’ programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30’dan sonra ÜLKE TV’de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al