Tarhan Okurlarından Dikkat Çekici Paylaşımlar

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü –Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, kaleme aldığı kitaplarla okuyucusunun beğenisini kazanıyor.

Tarhan Okurlarından Dikkat Çekici Paylaşımlar

Kitaplarıyla ilgili sosyal medya üzerinden yapılan okur yorumları ise dikkat çekiyor. Tarhan okuru Özge Ergen Elmas @fikrimce_ isimli kişisel instagram hesabında Tarhan’ın Aile Okulu ve Evlilik isimli kitabıyla dikkat çekici bir paylaşımda bulundu. Hayat dersleri veren, gerçekçi kitapların mücevher değerinde olduğuna dikkat çekilen paylaşımda Elmas; “İyi insan olmanın başarılı olmaktan çok daha önemli olduğu, hayata ve ilişkilere verilen anlam ve değerin insanın başarılı olmasından daha önemli olduğu, tahsil ve makamın sadece birer etiket olduğu ve önemli olanın hayatı tanımasıdır dediği o güzelim satırlar oldu…” ifadelerini kullandı.

Tarhan Okurlarından Dikkat Çekici Paylaşımlar…

Kitapla ilgili konsept fotoğraf paylaşan okur, şu paylaşımda bulundu:

“İtiraf etmeliyim ki; aile, çocuk ve kişisel gelişim bağlamında kitaplar okumayı çok sevsem de Nevzat Tarhan’ın kalemini tanımak ve o muazzam bilgileriyle hemhal olmak ancak bu kitapta nasip oldu. Olsun, geç olsun güç olmasın değil mi?

Kitabımız ebeveyn çocuk ilişkileri ve eşler arası ilişkiler olmak üzere iki kısımdan oluşuyor. İlk kısıma biraz daha ağırlık verilse de ikinci kısımla oldukça bağlantılı.

Kitabımız, sorun olarak tanımladığımız kimi durumlara çözümler sunarken, hali hazırda mutlu evlilikleri olan ailelere de evliliklerinde kaliteli beraberliği artırmak için fikirler vermekte.

Yazarımız aynı zamanda psikiyatri uzmanı olduğu için de pek çok yaşanmış örneklerle verdiği bilgilerin altını dolduruyor. Bazı yerlerinde, gerçekten feraset sahibi olursak görebileceğimiz noktalara değinmiş ve hayatın gizli kanunları hakkında samimi bilgiler vermiş.

Benim en çok etkilendiğim, çokça kez üzerine basa basa tekrar ettiği kısımlar ise; iyi insan olmanın başarılı olmaktan çok daha önemli olduğu, hayata ve ilişkilere verilen anlam ve değerin insanın başarılı olmasından daha önemli olduğu, tahsil ve makamın sadece birer etiket olduğu ve önemli olanın hayatı tanımasıdır dediği o güzelim satırlar oldu ..

Bir kısım insanın hiçbir vasfı ve hayat tecrübesi olmamasına rağmen mutluluk üzerine palavralar anlattığı onca boş kitap varken, gerçekçi hayat dersleri veren bu kitaplar gerçekten bir mücevher değerinde…

Nevzat Tarhan, kitaplığımda kendine yer açacak yazarlar arasına girdi bile…

Aslında iyilik yapmak, insanın kendi kendine verdiği bir hediyedir. Karşılığı ise anında, iyilik yapmanın lezzeti olarak alınır.

Hayatta başarılı olmanın önemli olduğu tartışma götürmez bir gerçektir; fakat her zaman vurguladığımız gibi iyi insan olmak her şeyden daha önemli bir gerekliliktir…”

ÜHA

Paylaş:



Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatrist, yazar Prof. Dr. Nevzat Tarhan Türkiye’nin en çok takip edilen sosyal medya platformlarından ‘Sözler Köşkü’nün ‘Beni İkna Et’ konseptinin
  • Demokrasinin sadece bir yönetim şekli değil, aynı zamanda bir değer olduğunu vurgulayan Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, demokrasinin ailede başl
  • Bilim insanları beyin sağlığı için 20 maddelik uluslararası mutabakata imza attı.
  • Avusturya asıllı Amerikalı psikiyatrist, nörolog, fizyolog, davranış biyoloğu, biyokimyager Eric Richard Kandel, Ağustos ayının sonunda emekli oluyor.
  • Uzay Ortamının Psikolojiye Etkilerini Prof. Dr. Muzaffer Çetingüç yazdı...
  • Randevu Al