Deprem Travma Psikolojisi

Tarhan Nijer'de anne olmak sergisini gezdi

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Gönüllüler Platformu"nun düzenlediği Nijer'deki acıyı anlatan bir fotoğraf sergisini gezdi.

Tarhan Nijer'de anne olmak sergisini gezdi

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Gönüllüler Platformu"nun düzenlediği Nijer'deki acıyı anlatan bir fotoğraf sergisini gezdi.

Nijer'e yaptıkları yardımlarla tanınan "Gönüllüler Platformu", Nijer'deki acıyı anlatan bir fotoğraf sergisiyle ülkede yaşanan dramı gözler önüne seriyor. 50 fotoğraftan oluşan "Nijer'de Anne Olmak" isimli sergi dikkat çekiyor. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da sergiyi gezerek fotoğrafları tek tek inceledi, sorumlulardan bölgeye ilişkin bilgi aldı. Afrika'nın en yoksul ülkesi olan ve dünyada birçoğumuzun ismini dahi bilmediği kara kıta ülkesi Nijer, açlık ve yoksullukla mücadele ediyor. Yoksulluğun hüküm sürdüğü ülkeye gönüllü oluşumlar yardımlarını sürdürüyor. Bunlardan biri de adından sık sık bahsettiren "Gönüllüler Platformu." Platform üyeleri bölgede yaşanan felakete dikkat çekmek için fotoğraf sergisi açtı. İhlas Koleji'nin Marmara Evleri ve Bahçelievler Kampüslerinde düzenlenen sergilerde 50 fotoğraf sergileniyor. Her bir fotoğrafta gözyaşı ve hüzün var. Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da acıya duyarsız kalmadı. Dikkat çekici sergiyi gezdi. Her bir fotoğrafı tek tek inceleyen Rektör Tarhan, serginin sorumlusu Şule Arvas'tan bilgi aldı. Arvas, ülke genelinde 220 doktorun olduğunu söyleyerek kendilerinin tıbbi yardımlarıyla oraya umut olmaya çalıştıklarını söyledi. Haber-Fotoğraf Şaban Özdemir(NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Trol nedir, kime denir? Anlayalım, öğrenelim, saptayalım, ayıklayalım ve tabii ki kurtulalım. Peki nasıl? İşte rehberiniz...
  • Bu depresyonun sıklığı %5-20 olarak bildiriliyor. Peki Postpartum depresyonu nedir? Kadınlar doğum sonrası ilk yıl içinde, psikiyatrik hastalıklar (an
  • Ağustos böceğinin ötüşü doğanın en hoş seslerinden biri olarak görülür. Bu böceğin sesi gizemli olduğu kadar yüksektir de.
  • Kirazın gut hastalığından kaynaklanan ağrıları dindirdiği bildirildi.
  • Cep telefonları ve diğer elektronik cihazların hassas elektronik sistemleri etkileyebileceği söyleniyor. Ama bunu kanıtlamak neden bu kadar zor?
  • Vişne nelere iyi geliyor?Kırmızı meyvelerden vişnenin ekşi tadının yanında çok tatlı, sağlığa yararlı etkileri var.
  • Randevu Al