Deprem Travma Psikolojisi

Tarhan: Kripto FETÖ’cüler hedef şaşırtıyor

Fethullahçı Terör Örgütü’nü 28 Şubat zihniyetinin besleyip büyüttüğünü söyleyen Prof.Dr. Nevzat TARHAN, örgütün 28 Şubat’ı sivillere de yaşatmak istediğine dikkat çekti.

Tarhan: Kripto FETÖ’cüler hedef şaşırtıyor

FETÖ 28 Şubatın hormonladığı bir projedir. 28 Şubat FETÖ’yü beslemiş ve büyütmüştür. 28 Şubat döneminde irtica ile mücadele adı altında dinle mücadele edildi.

KRİPTO FETÖ'CÜLER HEDEF ŞAŞIRTIYOR!

Kamudaki samimi Müslümanları FETÖ'cü olarak ihbar eden laikçi, Kemalist çevreler örgütün ekmeğine yağ sürüyor. FETÖ'yü 28 Şubat zihniyetinin besleyip büyüttüğünü söyleyen Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "Örgütün yeni bir oyunuyla karşı karşıyayız. Hedef şaşırtmak istiyorlar. FETÖ'cüler 28 Şubat'ı sivillerde yaşatmak istiyorlar" dedi. Kemalist çevrelerin kamu kurumlarındaki samimi Müslümanları FETÖ'cü olarak ihbar ederek gerçek FETÖ'cü lerin ekmeğine yağ sürdüğü öğrenildi. Konuyla ilgili Yeni Akit'e çarpıcı açıklamalarda bulunan Üsküdar üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan,  FETÖ'yü 28 Şubat zihniyetinin besleyip büyüttüğünü söyledi. Kripto FETÖ'cülerin hedef şaşırtmak için samimi Müslümanları görevinden uzaklaştırmak istediğini belirten Tarhan, "FETÖ'nün yeni bir oyunuyla karşı karşıyayız. FETÖ'cüler 28 Şubat'ı sivillerde yaşatmak istiyorlar" dedi.

"DİN DÜŞMANLIĞI FETÖ'YÜ BÜYÜTTÜ"

28 Şubat döneminde irtica adı altında dinle mücadele edilmesinin FETÖ'nün önünü açtığını söyleyen Prof. Dr. Tartıan. "FETÖ 28 Şubat'ın hormonladığı bir projedir. 28 Şubat FETÖ'yü beslemiş ve büyütmüştür. 28 Şubat döneminde irticayla mücadele adı altında dinle mücadele edildi. Dinini yaşamak isteyen Müslümanlar gizlenerek FETÖ'nün tuzağına düştü. İnançlarının gereğini yapmaktan vazgeçmeyen insanlar tasfiye edildi. Genelkurmay ise emir komuta sisteminin kabul ettiği hayat tarzını yaşayanları düzelmiş kabul etti. Bu politika münafıklığı besledi. Bir ülkede dini grupları baskılamak onları yasa dışı yollara yöneltmektir. Dünyevileşmeyen ve siyasallaşmayan dini grupların önüne geçilirse FETÖ biter başka bir terör örgütü ortaya çıkar" diye konuştu.

FETÖ'NÜN SİNSİ PLANINA DİKKAT!

FETÖ'nün milliyetçi-muhafazakar kitleleri birbirine düşürmek için samimi Müslümanların hedef aldığını vurgulayan Tarhan, "Şu anda bazı kripto FETÖ'cüler. bakan bakan geziyorlar. Hedef şaşırtmak isteyen kripto FETÖ'cüler, kendinden olmayan samimi Müslümanları görevlerinden uzaklaştırmak istiyorlar. Kendilerine alan açmak için devletin içerisindeki dini duyarlılığı olan herkesi FETÖ'cü diye etiketlemeye başladılar. Somut veriler bulunmadan samimi Müslümanları görevden uzaklaştırmak FETÖ'nün ekmeğine yağ sürer. Yeni kurbanlar ortaya çıkarır, ikinci travmaların ortaya çıkmaması için somut verilerle hareket etmek gerekir. Somut veri olmadan adam harcamaya çalışanlar kötü niyetli veya ahmaktır. FETÖ'nün yeni bir oyunuyla karşı karşıyayız.  Milliyetçi-muhafazakar kitleleri birbirine düşürmek istiyorlar. FETÖ'cüler 28 Şubat'ı sivillerde yaşatmak istiyorlar" ifadelerni kullandı.

15 TEMMUZ KEMALİST YAPININ SONUCUDUR

“Kemalist yapının yeni bir algı operasyonu peşinde olduğunun altını çizen Emekli Albay Ersan Ergüt, "Balyoz ve Ergenekon davasından tutuklanmış bazı subaylar 15 Temmuz'un Müslümanların önünün açılmasından kaynaklandığını ileri sürerek Müslümanları hedef alıyorlar. TSK Kemalist bir yaklaşımla bu güne kadar gelmiştir. Bütün darbeler tamamen muhafazakar kesimin önünü kesmek için yapılmıştır. Bugün yaşananlar Kemalist yapının, Laiklik adı altında uyguladığı tek taraflı baskının sonucudur. Bunu bahane ederek samimi Müslümanları FETÖ'cü ilan etmek tersten bir algı operasyonudur. Son günlerde gerçek FETÖ'cüler kendilerini gizlemek için, Kemalistlerin ise muhafazakârları bertaraf etmek için aynı taktiğe başvurarak samimi Müslümanları hedef alıyorlar" değerlendirmelerinde bulundu.

AKİT

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan Bingöl Üniversitesi tarafından düzenlenen “Deprem ve Çocuk Sempozyumu”nda di
  • Travmatik stres yaratan olayların sonrasında toparlanma döneminde neler yapılması gerektiğini açıklayan Uzman Klinik Psikolog Merve Umay Candaş Demir,
  • Ramazan’da uzun süren açlık sonrası iftar ve sahurda yanlış beslenme, mide rahatsızlıklarına yol açıyor.
  • Yaşam yolculuğumuzda bazı anlar vardır ki iyimser olmak, umutlanmak çok zordur. Ancak bazen de iyimser olmaktan, umut etmekten başka çare kalmaz. Zali
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Şanlıurfa Öğretmen Gelişim ve Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen Eğitimci
  • Endişe verici bir olaydan sonra kendinizi kötü haberlerle ilgili makale üstüne makale okurken buldunuz mu? Doomscrolling, kötü haber okuma hastalığı.
  • Randevu Al