Tarhan Genç Türkiye Zirvesi'nde gençlerle buluştu

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği “Genç Türkiye Zirvesi” nde, Türkiye ve Dünya’nın farklı bölgelerinden gelen üniversite öğrencileriyle buluştu.

Tarhan Genç Türkiye Zirvesi'nde gençlerle buluştu

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Yıldız Teknik Üniversitesi’nin düzenlediği “Genç Türkiye Zirvesi” nde, Türkiye ve Dünya’nın farklı bölgelerinden gelen üniversite öğrencileriyle buluştu.

gencturkiyezirvesi1 gencturkiyezirvesiOturum başkanlığını yaptığı ‘İnsan Kaynağının Niteliği ve Eğitim 2023’ oturumunda Tarhan, gelecek için herkesin bir hedefinin olması gerektiğine dikkat çekerek şansın elde edilmesi için 4 kriterin önemli olduğunu söyledi. Yıldız Teknik Üniversitesinin düzenlediği “Genç Türkiye Zirvesi”, Haliç Kongre Merkezi’nde 3 gün süren bir etkinle yapıldı. gencturkiyezirvesi2Önemli akademisyen, sivil toplum örgütü temsilcileri ile bazı bakanların katılım sağladığı zirvenin ilk gününde Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan da gençlerle buluştu. Farklı başlıklarda birçok oturumun yer aldığı zirvede Prof. Dr. Nevzat Tarhan’ın başkanlığında “İnsan Kaynağının Niteliği ve Eğitim 2023” başlıklı bir oturum gerçekleştirildi. Yurt içi ve yurt dışından yüzlerce öğrencinin bulunduğu zirvede Rektör Tarhan öğrengencturkiyezirvesi3cilere gelecekleri konusunda çok önemli önerilerde bulundu. Yaşamda psikolojik ve sosyal sermayenin önemine dikkat çeken Tarhan, bu iki sermayenin çok iyi yönetilmesi gerektiğinin altını çizdi. Bu kapsamda insani değerlerin sermaye olarak üretilmesi gerekliliğini ifade eden Tarhan, insan kaynağının yönetiminde güvenin de önemli olduğunu söyledi. Gelecekte şansın öneminin altını çizen Tarhan, şanslı kişilerin 4 özellik tipinin olduğunu da kaydetti. Tarhan bu özellikleri ise şu şekilde sıraladı. - Bu kişiler yeni deneyimlere açıklardır. Kendilerini sürekli yenilerler. - Ümit duyguları yüksektir. - Olumluyu düşünür her olayda nasıl olmayacağını değil de olacağını düşünürler. - İç seslerini dinlerler. Şaban Özdemir (NPGRUP)
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi Moleküler Biyoloji ve Genetik bölümü mezunu Betül Bıyık, tüm sağlık branşlarının ürünlerini sergileyebildiği dünyadaki ilk ve tek
  • Üsküdar Üniversitesi öğrencisi 4. Sınıf öğrencisi Merve Ceren Kılıç’tan gurur verici bir başarı daha.
  • Üsküdar Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi Moleküler Biyoloji ve Genetik (İngilizce) Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Cihan Taştan ve proje eki
  • Meslek, alan seçiminde kararsızlık yaşayan adaylar, Kariyer Testi ile ilgi alanlarına ve yeteneklerine uygun mesleği belirleyebiliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi 12 patent başvurusu ile vakıf üniversiteleri arasında 2. sırada yerini aldı.
  • Üsküdar Üniversitesi, önemli bir etkinliğe ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor.
  • Randevu Al