Deprem Travma Psikolojisi

Tarhan darbe psikolojisini anlattı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, NTV’de Gazeteci-Yazar Mehmet Barlas’ın konuğu oldu ve darbe psikolojisinden birçok gelişmeye kadar önemli açıklamalarda bulundu.

Tarhan darbe psikolojisini anlattı

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, NTV’de Gazeteci-Yazar Mehmet Barlas’ın konuğu oldu ve darbe psikolojisinden birçok gelişmeye kadar önemli açıklamalarda bulundu.

Prof. Dr. Nevzat Tarhan, İstanbul’un Fethi’nin İslam ve Dünya tarihi üzerine yansımalarından, ülkemizde darbe psikolojisinin toplum ruh sağlığına etkilerine kadar birçok gelişmeyi Barlas’a değerlendirdi. Tarhan İslamofobinin kaynağının İstanbul’un fethi olduğunu söyledi. NTV’de yayınlanan Mehmet Barlas’ın sunduğu “45 Dakika” programına konuk olan Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, insanlık tarihine damgasını vuran önemli gelişmelerin psikolojik, sosyolojik etkilerini değerlendirdi. Topkapı Panorama 1453 Müzesi’nde gerçekleştirilen yayında konuşan Tarhan, 1453 İstanbul’un fethinin batı dünyasında travma etkisi yaptığını söyledi. Batının 1453 tarihini uğursuz kabul ettiğini kaydeden Rektör Tarhan, 1+4+5+3’ün toplamının 13 olduğunu, bu yüzden de 13 sayısını batılıların uğursuz kabul ettiğini belirtti. Batıda İslam deyince akıllara Türklerin geldiğini vurgulayan Tarhan, fethin jeostratejik bir fetihten ziyade zihindeki bazı duvarları yıktığını da kaydetti. Kale duvarlarını yıkan topların aslında zihindeki duvarları yıktığını ifade eden Tarhan, İslamofobinin kaynağının ise İstanbul’un fethi olduğunu dile getirdi. Türkiye’nin gündemindeki konularına ilişkin de değerlendirmelerde bulunan Rektör Prof. Dr. Nevzat Tarhan ülkemizde gerçekleştirilen darbelere ve toplumdaki psikolojik etkilerine de değindi. PROGRAMI BURADAN İZLEYEBİLİRSİNİZ Şaban Özdemir (NPGRUP)  
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Trol nedir, kime denir? Anlayalım, öğrenelim, saptayalım, ayıklayalım ve tabii ki kurtulalım. Peki nasıl? İşte rehberiniz...
  • Bu depresyonun sıklığı %5-20 olarak bildiriliyor. Peki Postpartum depresyonu nedir? Kadınlar doğum sonrası ilk yıl içinde, psikiyatrik hastalıklar (an
  • Ağustos böceğinin ötüşü doğanın en hoş seslerinden biri olarak görülür. Bu böceğin sesi gizemli olduğu kadar yüksektir de.
  • Kirazın gut hastalığından kaynaklanan ağrıları dindirdiği bildirildi.
  • Cep telefonları ve diğer elektronik cihazların hassas elektronik sistemleri etkileyebileceği söyleniyor. Ama bunu kanıtlamak neden bu kadar zor?
  • Vişne nelere iyi geliyor?Kırmızı meyvelerden vişnenin ekşi tadının yanında çok tatlı, sağlığa yararlı etkileri var.
  • Randevu Al