Deprem Travma Psikolojisi

Takıntılı bir istifçinin günlüğü

Fotoğrafçı Corinna Kern, yıllardır ne bulduysa toplayıp evinde biriktiren bir adamın hayatını görüntüledi. işte takıntılı bir istifçinin günlüğü.

Takıntılı bir istifçinin günlüğü

Fotoğrafçı Corinna Kern, yıllardır ne bulduysa toplayıp evinde biriktiren bir adamın hayatını görüntüledi. işte takıntılı bir istifçinin günlüğü.

takintiistifKern, bir yıl boyunca birlikte vakit geçirdiği 72 yaşındaki George Fowler'ın hayatından kesitler sunan çarpıcı bir seri hazırladı.

TAKINTILARINIZDAN KURTULMAK İÇİN...

Kern, bir belgesel çekerken tanıxtığı Fowler"8 önce evinde ziyaret etti. Daha yaşlı adamın evine ilk adımını atar atmaz da Fowler'ın takıntılı bir istifçi olduğunu kendi gözleriyle gördü. Bunun üzerine de George'un Yeri adlı bir seri hazırladı.  33 yıldır 4 odalı evinde yaşayan George Fowler, engellenemez bir şekilde bulduğu her şeyi evinde istifliyor. Fowler'ın evinde bir türlü atamadığı eşyalar ve nesneler yüzünden neredeyse kendisine bile yer kalmamış. Yaşlı adam banyosundaki küvette hem kendi yıkanıyor hem çamaşırlarını hem de bulaşıklarını yıkıyor. Corinna Kern'in bu seriyi hazırlamasının temel amacı ise "yaşlı adamın sıradışı durumunun altında yatan insan doğasının karanlık gerçeklerini" biraz da olsa anlayabilmek. BBC TÜRKÇE
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Seçim döneminde medya kullanımını kısıtlamak ruh sağlığı için önemli.
  • Nevrotik bozukluk güvensizlik, kaygı, huzursuzluk, nefret, odaklanamamak, plansızlık gibi belirtilerle ortaya çıkan bir duygu durum bozukluğudur.
  • Sorumluluk duygusu, insanın hayata adapte olmasını sağlayan bir duygu. Öyle ki henüz bir yaşından itibaren eğitimle çocuğa kazandırılması gereken bir
  • Sağduyu, huzur ve güvenliğin korunmasında önemli!
  • Bireysel kimliğin yitirilmesine yol açan zihinsel ve fiziksel bir sorun: Tükenmişlik Sendromu.
  • Belirsizliği çözmeye çalışmak öfke ve tahammülsüzlüğü arttırır. Belirsizliklerle yaşamayı öğrenelim ve onları kucaklayalım.
  • Randevu Al