TAKINTILI AŞK TEDAVİ EDİLİR Mİ?

TAKINTILI AŞK TEDAVİ EDİLİR Mİ?

NP GRUP

Ya benimsin ya da kara toprağın düşüncesi ile sevdiği kişiye nefes aldırmayan, hayatı zehir eden kişilerin yaşadıkları psikiyatrik sorunlar ile patolojik aşka yatkın olan kişilerin kimler olduğu ve nelere yatkınlık gösterdiklerini, nasıl tedavi edildiklerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 

 
Aşk nedir? Aşk hayata bağlayan bir duygu iken nasıl oluyor da aşığa hayatı yaşanmaz kılabiliyor? Normal ölçülerde davranamayan bu kişilere karşı nasıl bir strateji geliştirmek gerekir? Bağımlı kişiler in yaşadıkları aşkta nasıl bir durum ortaya çıkar? Kişi maddeye bağlandığı gibi nasıl aşık olduğu kişiye bağlanır gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Aşk bağımlısı olan kişi kendisine ve çevresine ne gibi zararlar verir? Başkalaşım şeklinde tarif edilen aşk kişinin beyninde ne gibi değişikliklere neden olur? Patolojik aşıkların iş verimleri neden düşer? Takıntılı aşıklar daha çok sevilmeyi mi isterler? Kendilerini terk edileceği korkusu onların yaşamını nasıl etkiler? Takıntılı aşıklar neden şüpheci olurlar ve sürekli sadakat sorgulaması yaparlar gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Uzman Psikolog Zehra Erol ve Psikiyatri Uzmanı Dr. Alper Evrensel olacaklar.

Takıntılı aşk kişiyi neden depresyona sokar? Gazetelerde görülen aşk cinayetleri ile depresyonun bağlantısı nedir? Bağımlı aşıklar aldatırlar mı? Takıntılı aşıklar nasıl tedavi edilir? Terapisinde neler yapılır gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al