Deprem Travma Psikolojisi

TAKINTILI AŞK TEDAVİ EDİLİR Mİ?

TAKINTILI AŞK TEDAVİ EDİLİR Mİ?

NP GRUP

Ya benimsin ya da kara toprağın düşüncesi ile sevdiği kişiye nefes aldırmayan, hayatı zehir eden kişilerin yaşadıkları psikiyatrik sorunlar ile patolojik aşka yatkın olan kişilerin kimler olduğu ve nelere yatkınlık gösterdiklerini, nasıl tedavi edildiklerini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

 

 
Aşk nedir? Aşk hayata bağlayan bir duygu iken nasıl oluyor da aşığa hayatı yaşanmaz kılabiliyor? Normal ölçülerde davranamayan bu kişilere karşı nasıl bir strateji geliştirmek gerekir? Bağımlı kişiler in yaşadıkları aşkta nasıl bir durum ortaya çıkar? Kişi maddeye bağlandığı gibi nasıl aşık olduğu kişiye bağlanır gibi soruların cevaplarını uzmanlar bu akşam İyi Bak Kendine programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

Aşk bağımlısı olan kişi kendisine ve çevresine ne gibi zararlar verir? Başkalaşım şeklinde tarif edilen aşk kişinin beyninde ne gibi değişikliklere neden olur? Patolojik aşıkların iş verimleri neden düşer? Takıntılı aşıklar daha çok sevilmeyi mi isterler? Kendilerini terk edileceği korkusu onların yaşamını nasıl etkiler? Takıntılı aşıklar neden şüpheci olurlar ve sürekli sadakat sorgulaması yaparlar gibi konuları bu akşam etraflıca ele alacak olan İyi Bak Kendine programının konukları Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Uzman Psikolog Zehra Erol ve Psikiyatri Uzmanı Dr. Alper Evrensel olacaklar.

Takıntılı aşk kişiyi neden depresyona sokar? Gazetelerde görülen aşk cinayetleri ile depresyonun bağlantısı nedir? Bağımlı aşıklar aldatırlar mı? Takıntılı aşıklar nasıl tedavi edilir? Terapisinde neler yapılır gibi konuların ele alınacağı programda canlı bağlantılar ile seyirci soruları alınacak, 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları da stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanlara da cevap verilecek.

Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı kendine iyi bakmak isteyenlerin, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulan yeni çözümler üreten ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine bu akşam saat 23.30'dan sonra ÜLKE TV'de.. ÜLKE TV TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenmektedir.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al