Deprem Travma Psikolojisi

Taciz saklanıyor

Her gün 53 çocuk cinsel suçların hedefinde. Bazı çocuklar ise uğradığı tacize korkudan saklıyor.

Taciz saklanıyor

İngiltere'de çocuklara yönelik taciz ve kötü muameleyle mücadele eden kuruluşun elindeki veriler, ülkede her gün 53 çocuğun cinsel suçların hedefi olduğunu gösterdi.

Ulusal Çocuklara Yönelik Kötü Muameleyi Önleme Cemiyeti (NSPCC), kurbanların bebeklerden çocuklara ve gençlere çeşitli yaş gruplarını, cinsel suçların da tacizden tecavüze bir çeşitlilik içerdiğini açıkladı.

NSPCC yöneticileri, ellerindeki istatistiklerin "gerçek resmin çok küçük bir parçasını" yansıttığını, zira bazı çocukların hedef olduğu cinsel istismar ve tecavüz konusunda konuşmadığını söylediler.

Ellerindeki verileri 43 emniyet müdürlüğünden aldıklarını kaydeden yöneticiler, sadece geçen yıl İngiltere, İskoçya ve Galler'de 20 bin 758 çocuğa yönelik tecavüz, ensest ve taciz gibi cinsel suç işlendiğini ifade ettiler.

İstatistikler, kız çocuklarının erkek çocuklarına göre 6 kat fazla cinsel suçların hedefi olduğunu ortaya koydu. Geçen 12 ay boyunca polise bildirilen her dört cinsel suçtan biri 10 yaş ve altına karşı işlendi. 4 yaşından küçük 859 çocuk da cinsel suçların hedefi oldu. 163 kurbanın 1-2 yaşlarında, kurbanların üçte birinden fazlasına tekabül eden 7622'sinin de 13-15 yaş arasında olduğu belirlendi.

Suçlular arasında yabancılar gibi akrabalar ve hatta çocuğun kendi ana babasının da bulunduğuna işaret eden NSPCC yöneticileri, hükümeti konuyu ciddiye almaya ve her yıl bu konudaki istatistikleri kamuoyuyla paylaşmaya çağırdı.

A.A

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al