SÜPER KADIN SENDROMU MODA

SÜPER KADIN SENDROMU MODA

Hürriyet Aile

Süper kadın sendromu yaşayanların sayısı az değil. Peki, bu kadınların ortak özelliklerini biliyor musunuz?

 


Günümüz kadınları arasında “süper kadın” sendromu yaşayanların sayısı hiç de az değil. Peki, bu süper kadınların ortak özellikleri neler biliyor musunuz? Psikiyatr Dr. Muzaffer Uyar anlatıyor.

“Süper kadın”; en iyi eş, en iyi anne, en iş kadını, en iyi gelin ve daha birçok rolü aynı anda EN İYİ biçimde yapmak zorunda hissediyor kendini. Bu onları her ne kadar yorsa da bir türlü vazgeçemiyorlar.

SÜPER KADINLARIN ORTAK ÖZELLİKLERİ


Atılgan olurlar: Toplantılarda söz alır ve soru sormaktan çekinmezler. Sözünüzü kesen kişiye anında tepki gösterir, otorite kabul edilen kişilere görüşlerini ifade ederler. Erkeklerin fikirlerine karşılık kendi fikirlerini savunurlar.

Kendilerine güvenirler: Diğer kişilerin önerileri yerine, kendi kararlarını alırlar. Kendilerinden emin hareket ederler.

Haklarını savunurlar: Haklı olduklarını düşündüklerinde asla özür dilemezler. Sıkılmadan, çekinmeden söylemek istediklerini söylerler.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Randevu Al