SUÇLU BULUNDU: ANNE-BABALAR!

SUÇLU BULUNDU: ANNE-BABALAR!

Suçlu bulundu: Anne-babalar! 30 yaş altındaki gençler arasında yapılan araştırmaya göre İngiliz aileler çoçuklarına zaman ayırmıyor.

Araştırmayı yapan Direct Line şirketi yetkilisi Carmel Mc-Carthy, '30 yaş altı yaklaşık 2 bin 500 genç arasında araştırma yaptık. Genel olarak ailelerin çocuklarıyla ilgilenmediklerini gördük. Ne de olsa yaşam koşulları ağırlaşıyor ve çalışma saatleri uzuyor. Ayrıca, anne-babalar çocuklarına daha az ilgi gösteriyor. Gençlere göre anne ve babaların bu ilgisizliği yüksek düzeyde. Gençler, çocukluklarında hep kendi başlarına çalıştıklarını söylüyor. Ancak, gençlerin tek sıkıntısı derslere yardım edilmemesi değil. Bütün konularda yardım almadıklarını söylüyorlar.

AİLE İÇİ KOPUKLUK


Sonuçta; tarih, coğrafya, matematik, fen gibi konular yetenek ve bilgiyle ilgili. Ancak, çocuklar spor yapmaları konusunda da teşvik edilmemiş oluyor. Daha da basit konularda bile herhangi bir eğitim verilmemiş. Mesela, söküğünü dikmek, musluk değiştirmek, elektrik fişi takmak gibi... 50 yaş üzerinde yapılan araştırmalarda bu tip işlerin aile bireyleri tarafından yapıldığı gözüküyor. Bizim araştırmamızda ise gençler bu konulardan bihaber. Anne-baba ve çocuklar arasındaki iletişim o kadar kopuk ki; aileler, çocuklarına musluk tamir etmeyi veya söküklerini dikmeyi öğretmiyor. Bu basit işler yüzünden insanlar, tamircilere yılda kişi başı 1.700 sterlin (4 bin YTL) ödüyor. Çocuklar derslerinin haricinde bildiklerini, kendileri öğreniyor. En çok ilgi gösterilen konu ise teknoloji. Bu konudaki bilmediklerini de genelde arkadaşlarından öğreniyorlar' dedi.

//www.aksam.com.tr/

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al