Suçla mücadele hiç bu kadar bilimsel olmamıştı!

Türkiye’nin ilk ve tek adli bilimler lisans programı Üsküdar Üniversitesi’nde…

Suçla mücadele hiç bu kadar bilimsel olmamıştı!

Davranış Bilimleri ve Sağlık alanında Türkiye’nin ilk üniversitesi olan Üsküdar Üniversitesi “İnsanı Anlama” vizyonuyla bu yıl yeni bölümlere öğrenci kabul edecek. Adli Bilimler konusunda dünyanın sayılı isimlerinden Prof. Dr. Sevil Atasoy koordinatörlüğünde açılan Türkiye’nin ilk ve tek Adli Bilimler Lisans programı ile alanda üst düzey donanımlı yeni uzmanlar yetişecek. Ayrıca; Yazılım Mühendisliği Kimya-Biyoloji Mühendisliği, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler (Türkçe), Ortez Protez, Perfüzyon, Nükleer Teknoloji ve Radyasyon Güvenliği gibi yeni bölümler de bu sene öğrencileri bekliyor.

PROF. DR. NEVZAT TARHAN: “YÜKSEK İNSANİ DEĞERLERİ DE ÖNEMSİYORUZ.”

 Üsküdar Üniversitesi, alanında uzman seçkin akademik kadrosu ve teknolojinin en son getirdiği yeniliklerle donatılan imkanları ile öğrencilerine geniş bir vizyon sunmaya devam ediyor. Uluslararası arenada çok önemli görevlerde bulunan akademisyenler Üsküdar Üniversitesinde ders veriyor, öğrencilere yepyeni ufuklar açıyorlar.

Bilimsel eğitimin yanı sıra insani değerlere sahip, yüksek standartlarda insan yetiştirmeyi hedeflediklerini belirten Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan; “Üsküdar Üniversitesi olarak 4 mottoyu benimsedik. Logomuzda da görüldüğü üzere 4 çizginin her birinin anlamı var. Özgürlükçülük, çoğulculuk, katılımcılık ve eleştirilebilirlik, hesap verilebilirlilik. Biz bu 4 mottoyu üniversitenin felsefi temelinde özümsedik. Bu bağlamda kurulduğumuz günden beri önceliğimiz öğrencilerimizin seçtikleri bölümle ilgili en iyi eğitimi almasınının yanında, yüksek insani değerlere sahip, empati becerisini edinmiş, topluma faydalı olacak iyi bireyler de yetiştirmektir. Üniversite olarak öğrencilerimize “Hayat Tercihtir” diyoruz. Onlara hayattaki tercihlerini doğru yapabilmeleri ve doğru karar alabilmeleri için gerekli tüm eğitim ve sosyal imkanları sunuyoruz” diyor.

MUTLULUĞUN BİLİMİ ÖĞRETİLİYOR…

Prof. Dr. Tarhan, öğrencilere teorinin yanında iyi bir pratik imkânı da sağladıklarını belirerek, sözlerine şöyle devam ediyor: “Öğrencilerimiz, ‘Üniversite Kültürü ve Girişimcilik’ dersleri kapsamında sektörün önde gelen isimleri ile bir araya gelirken, ‘Proje Kültürü’ dersleri ile de mezun olmadan önce proje yazmayı öğreniyor. ‘Pozitif Psikoloji ve İletişimi Becerileri’ dersleri ile de sadece akademik başarı değil, sosyal başarı ve mutluluk bilimini de öğreniyor. Alanında önde gelen isimlerden oluşan akademik kadromuzla öğrencilerimizi hem iş hem de sosyal hayata hazırlıyoruz”.

PROJEYE TEŞVİK EDİLİYOR…

Öğrencilerine AB, TÜBİTAK, İSTKA gibi kurumlarca desteklenmiş önemli projelere katılma olanakları sunan Üsküdar Üniversitesi, bu kazanımların değerine inanıyor. Proje yazma ve uygulama becerileri kazanan öğrenciler, fikirlerini hayata geçirme şansı yakalıyor.

EĞİTİM VE SAĞLIKTA SINIRLAR ÖTESİ HİZMET!

Üsküdar Üniversitesi, NPİSTANBUL Beyin Hastanesi ile yaptığı bilimsel işbirliği kapsamında eğitim-sağlık alanında sunduğu hizmetlerini uluslararası arenada da sürdürüyor. Üsküdar Üniversitesinin Köln'de açtığı Üsküdar University Europe, burada yaşayan vatandaşlara eğitim ve sağlık alanında destek veriyor.

SAĞLIKTA SANAL GERÇEKLİK…

Türkiye’nin ilk kişiye özel tedavi ve ileri toksikoloji gibi 20’den fazla laboratuvarda eğitim ayrıcalığı sunan Üsküdar Üniversitesi, Nöromodülasyon Tedavileri, Nörogenetik Çalışmaları, Otizm, Şizofreni, Alzheimer Araştırmaları ve Sağlıkta Sanal Gerçeklik Programları gibi AR-GE odakları çalışmalarını öğrencileri ile birlikte yürütüyor. Öğrencilere, geleceğin önemli mesleklerinden olan sağlık bilişiminde, “Beyin Bilgisayar Arayüzü (BCI)” ve yapay zekâ çalışmalarının yanı sıra beyin uyarım, nöro-görüntüleme laboratuvarları ve sağlık fiziği gibi konularda uygulama ve klinik imkânlar ile bir eğitim sunuluyor.

ULAŞIMDA 3M KOLAYLIĞI 

Üsküdar Üniversitesi dünyada iki kıtayı birbirine bağlayan tek şehir olan İstanbul – Üsküdar’da,  deniz, kara ve yeraltı kolay ulaşım olanakları ile de İstanbul’un en ayrıcalıklı konumlarından birinde yer alıyor. İstanbul’un en merkezi noktalarında bulunan yerleşkeler, öğrencilerin şehri kolayca keşfetmelerine olanak tanıyor. Merkezi konumdaki Altunizade, Güney ve Çarşı yerleşkeleri, Metro, Metrobüs ve Marmaray’a yakınlığı sayesinde ulaşımı kolaylaştırıyor.

YENİ KÜLTÜRLERİ ERASMUS İLE TANIYIN

Üsküdar Üniversitesi’nin Bologna süreci esas alınarak birçok ülkeden farklı üniversiteler ile değişim programları bulunuyor. Psikoloji lisans alanında Türkiye’de en fazla ERASMUS anlaşmasına sahip üniversite olarak Avrupa’da birçok üniversite ve bölümlerle ERASMUS anlaşması bulunuyor.

TEORİDE, PRATİKTE VE KARİYERDE MULTİDİSİPLİNER DÖNEM

Beyin hastalıklarına odaklı genel hastane imkanları ile hizmet veren NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, psikiyatri, psikoloji, nöroloji dallarında multidisipliner anlayışla hizmet vermesinin yanı sıra, beyin alanına odaklı ve genel hastane imkânları ile hizmet veren, dünyanın sayılı merkezlerinden biri. Üsküdar Üniversitesi’nde öğrencilerin kariyer planlaması ve yönlendirmesi henüz okuldayken yapılıyor. Öğrenciler alanında uzman bir üniversitede dünya standartlarında eğitim alırken, bilim ortaklığı kapsamında NPİSTANBUL Beyin Hastanesi, NP Feneryolu ve NP Etiler Polikliniği’nde uygulama, staj ve kariyer imkanlarına sahip oluyor.

3 ÖĞRENCİDEN 2’Sİ BURSLU

Üsküdar Üniversitesinde her üç öğrenciden ikisi burslu eğitim görüyor. ÖSYM bursları kapsamında yüzde 100, yüzde 75, yüzde 50 ya da yüzde 25 oranlarında burslu okuma imkânı sunuluyor. Ayrıca  ilk 5 tercih bursu, kardeş bursu, kurum bursu, özel mahrumiyet bursu, spor, bilim, sanat, din ve kültür bursu, uluslararası bakalorya bursu, TÜBİTAK Bursu, akademik başarı, personel, mezun, mütevelli heyet, ihtiyaç, yabancı uyruklu öğrenci, engelli öğrenci ve dikey geçiş bursu kategorilerinde zengin seçenekleri bulunuyor.

Öncesinde aday.uskudar.edu.tr adresinde bulunan Kariyer Testi’ni çöz kendine en uygun mesleği öğren!

Paylaş:Bu yazıya 0 yorum yapıldı.

Cevap yazdığın kullanıcı:

İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Üsküdar Üniversitesi ile Türk Psikolojik Danışma ve Rehberlik Derneği arasında protokol imzalandı.
  • Uluslararası Sağlıkta Performans ve Kalite Kongresinde ‘En İyi Uygulama Ödülü’ kategorisinde seçici kurula sunulacak.
  • Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Psikiyatrist Prof. Dr. Nevzat Tarhan ve İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Aylin Tutgun Ünal tarafından ge
  • Üsküdar Üniversitesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Yalnızlık Sempozyumu, bu yıl “Aile ve Yalnızlık” ana temasıyla gerçekleştiriliyor.
  • Üsküdar Üniversitesi Haydi Tut Elimi Derneği ve dünyadaki tüm çocukları kapsayacak şekilde projeler geliştiren ve problemlerine çözüm aramak amacıyla
  • Gençlik ve Spor Bakanlığı desteğiyle, Üsküdar Üniversitesi bünyesinde 2010 yılından bu yana faaliyetlerini sürdüren Haydi Tut Elimi Derneği ve Amasya
  • Randevu Al