STRESTEN BUNALANLARA

STRESTEN BUNALANLARA

DHA

Konya’da, özellikle emekli ve apartmanlarda yaşamını sürdürenler için hazırlanan Hobi Bahçeleri ilgi görüyor.

 


Kentleşme süreciyle birlikte topraktan ve doğadan uzaklaşan, temiz hava solumak ve kendi yetiştirdiği ürünleri tüketmek isteyenler, Karatay Belediyesi tarafından hazırlanan Hobi Bahçeleri’ni kullanıyor.

782 parselin bulunduğu 200 metrekarelik bahçelerde domates, biber, patlıcan, salatalık, fasulye gibi birçok ürünü yetiştirme fırsatı bulanlar, doğa ile iç içe olmanın huzuruyla kendi yetiştirdiği ürünleri tüketme imkanı buluyor.

Sıkı yapılaşma ve büyükşehirde yaşamanın getirdiği stresi ortadan kaldırmak amacıyla oluşturulan bahçelerden, iş yaşantısına son verip emekliliğin tadını çıkaranlar, apartman dairelerinde oturup bahçe özlemi çekenler ve stresini toprakla atmak isteyenler faydalanıyor.

Konya- Ereğli yolu üzerinde bulunan Hobi Bahçeleri’nden yararlanmak için bin 165 kişinin başvurduğunu belirten Karatay Belediye Başkanı AK Parti’li Mehmet Hançerli, başvuruların parsel sayısından fazla olması nedeniyle noter huzurunda çekilen kurayla 782 parselin sahiplerini belirlediklerini söyledi.

Hobi Bahçeleri’nin 4 yıllığına ücretsiz olarak kiralandığını kaydeden Hançerli, kentleşme süreci ile birlikte topraktan ve doğadan uzaklaşan, temiz hava solumak ve kendi yetiştirdiği ürünleri tüketmek isteyenler için güzel bir imkan olduğunu ifade etti.

Hobi Bahçeleri’ne görüntü kirliliğine yol açmaması için tek tip kulübe yaptıracağını dile getiren Hançerli, her parsel sahibinin de Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı KOSKİ’ye su abonesi olacağını söyledi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al