STRESTEN BUNALANLARA

STRESTEN BUNALANLARA

DHA

Konya’da, özellikle emekli ve apartmanlarda yaşamını sürdürenler için hazırlanan Hobi Bahçeleri ilgi görüyor.

 


Kentleşme süreciyle birlikte topraktan ve doğadan uzaklaşan, temiz hava solumak ve kendi yetiştirdiği ürünleri tüketmek isteyenler, Karatay Belediyesi tarafından hazırlanan Hobi Bahçeleri’ni kullanıyor.

782 parselin bulunduğu 200 metrekarelik bahçelerde domates, biber, patlıcan, salatalık, fasulye gibi birçok ürünü yetiştirme fırsatı bulanlar, doğa ile iç içe olmanın huzuruyla kendi yetiştirdiği ürünleri tüketme imkanı buluyor.

Sıkı yapılaşma ve büyükşehirde yaşamanın getirdiği stresi ortadan kaldırmak amacıyla oluşturulan bahçelerden, iş yaşantısına son verip emekliliğin tadını çıkaranlar, apartman dairelerinde oturup bahçe özlemi çekenler ve stresini toprakla atmak isteyenler faydalanıyor.

Konya- Ereğli yolu üzerinde bulunan Hobi Bahçeleri’nden yararlanmak için bin 165 kişinin başvurduğunu belirten Karatay Belediye Başkanı AK Parti’li Mehmet Hançerli, başvuruların parsel sayısından fazla olması nedeniyle noter huzurunda çekilen kurayla 782 parselin sahiplerini belirlediklerini söyledi.

Hobi Bahçeleri’nin 4 yıllığına ücretsiz olarak kiralandığını kaydeden Hançerli, kentleşme süreci ile birlikte topraktan ve doğadan uzaklaşan, temiz hava solumak ve kendi yetiştirdiği ürünleri tüketmek isteyenler için güzel bir imkan olduğunu ifade etti.

Hobi Bahçeleri’ne görüntü kirliliğine yol açmaması için tek tip kulübe yaptıracağını dile getiren Hançerli, her parsel sahibinin de Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı KOSKİ’ye su abonesi olacağını söyledi.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al