STRESİ OYUNLA ATIYORLAR

STRESİ OYUNLA ATIYORLAR

A.A

Oyunsevenlerin iyi bir oyun deneyimi için, ekran kartı, LCD monitör, güç kaynağı ve oyun kolları gibi donanımlarını yenilemeye başladığı bildirildi.

Yaz tatilinin başlamasıyla, çoğu öğrenci de boş vakitlerini bilgisayar oyunlarıyla değerlendirmeye başladı.

Giderek büyüyen bir sektör haline gelen bilgisayar oyunları daha gerçekçi grafikler ve ses efektlerini sunmak için daha güçlü bilgisayarlar gerektirdiğinden, çocuklar da anne ve babalarından hediye olarak buna yanıt verecek ek donanım ve parçalar istemeye başladı.

Adana'da kurulu bir bilgisayar firmasının yöneticisi Alparslan Yalnızyiğit, yaz döneminin gelmesiyle iş yoğunluklarının da iki kat arttığını söyledi.

Tatil nedeniyle oyun üreticilerinin de iddialı oyunlarını piyasaya sunmaya başladığını belirten Yalnızyiğit, bu oyunların takviye donanım olmadan çalışmadığını kaydetti.

Güncel oyunları çalıştırabilecek 1 gigabyte bellekli ekran kartlarının fiyatlarının 100 TL ile 350 TL arasında değiştiğini kaydeden Yanlızyiğit, en üst model ekran katlarının fiyatının ise bin TL'ye kadar çıkabildiğini bildirdi.

OYUNSEVERLER İÇİN VAZGEÇİLMEZ DONANIMLAR

Oyun dünyasının olmazsa olmazı arasında yerini alan büyük boy LCD monitörlerin 230 TL'den başlayan fiyatlarla tüketiciye sunulduğunu anlatan Yalnızyiğit, "Bu oyunları oynatmak için bilgisayarda yeterli bellek (RAM) de bulunmalı. Oyunları rahat şekilde oynatabilmek için 2 GB RAM'lerin fiyatları da 40 YTL'den başlayıp, modeline göre 200 YTL'ye kadar çıkıyor. Oyunlar için yeterli olacak bir 2-3 GHz hızındaki işlemcinin (CPU) fiyatı ise 200-600 TL arasında değişiyor" dedi.

Yalnızyiğit, üst düzey donanımların güç gereksinimi için de bilgisayara en az 450 wattlık bir güç kaynağının takılması gerektiğini, bunun fiyatının ise 100 TL civarlarında olduğunu söyledi.

Yalnızyiğit, bilgisayarın kasasında yapılan bu değişiklikten sonra, oyunu kumanda edecek aksesuarlara da gereksinim duyulduğunu ifade ederek, "Oyun için özel geliştirilen klavye ve fare setlerinin fiyatlarının ise 40 TL'den başlayıp 350 TL'ye kadar çıkabiliyor. Oyunları daha zevkli oynamak için ise oyun kolları ve direksiyon setleri mevcut. Bunların fiyatları da 10 TL'den başlayıp 300 TL'ye kadar ulaşıyor" diye konuştu.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al