STRESİ AZALTIYOR

STRESİ AZALTIYOR
Paylaş:

DHA

Kadınlar kadar erkeklerin de kişisel bakımlarına özen gösterdiği, streslerini attıkları açıklandı.

 


MEDİKAL Estetik Uzmanı Dr. Gül Fennibilek, Türkiye'de ve dünyada kadınlar kadar erkeklerin de kişisel bakımlarına özen gösterdiğini, bu yolla da iş yoğunluğundan kaynaklı streslerini attıklarını söyledi.

Adana’daki bir estetik merkezinin sahibi Dr. Gül Fennibilek, kişisel bakım, dermokozmetik kullanımı ve medikal estetik işlemlerinin artık erkeklerin taleplerine de cevap vermeye çalıştığını, erkeklerin kişisel bakım yaptırmaları konusunda Türkiye'de ‘ayıp’ kavramının da yok olma noktasına geldiğini vurguladı.

İş ortamında imajın ve ilk görüntünün büyük önem taşıdığını belirten Dr. Fennibilek, “Tüm toplum bireyleri iş, sosyal ve özel yaşantısında öne çıkmak, takdir görmek ve sevilmek ister. Bunun için elbette öncelikle karakter özellikleri önemli. Ancak en hızlı duyu organımız gözlerimiz. Göz algıladığı ilk şeyi yani görüntüyü beyne iletir. Beyin bu görüntü hakkındaki fikirle diğer özelliklere bakar ya da hiç bakmaz. Dolayısıyla iş dünyası ve ikili ilişkilerde dış görüntü ve imaj denilen olgunun oynadığı rolü göz önünde bulundurursak erkeklerin son yıllarda bakımlarına ilgi göstermesi hiç de şaşırtıcı değil” dedi.

Erkeklerin iş yoğunluğu nedeniyle stres altında olduğunu vurgulayan Dr. Gül Fennibilek, “Stres atmanın başında spor geliyor. Bununla birlikte masaj, cilt bakımı, kilo verme ve istenmeyen tüylerden lazer epilasyonla kurtulmak da stres atma yöntemleri arasında yer alıyor. Bunlar düzenli yapıldığında yoğun tempodan kaynaklanan gerginlik azalacak, dolaşım düzenlenecek, sağlıklı ve temiz bir görüntü sağlanacak. Bu da erkekleri stresten uzaklaştırıyor” diye konuştu.