Spor sayesinde suça karışmadılar

Kırklareli Emniyet Müdürlüğünün yürüttüğü "Sokaktan Spora" projesi kapsamında, çocuk suçlarında azalma oldu.

Spor sayesinde suça karışmadılar

Kırklareli Emniyet Müdürlüğünün yürüttüğü "Sokaktan Spora" projesi kapsamında, çocuk suçlarında azalma oldu. sporsayesindeAile bütünlüğü bozulmuş, aidiyet duygusunu yakalayamamış 13-17 yaş grubundaki çocuklara, "Sokaktan Spora" projesi kapsamında, hafta içi her gün Ali Nazmi Üstündağ Spor Tesisleri'nde, spor eğitimi veriliyor. Emniyet Müdürü Hüseyin Aktaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projenin, çocuk suçlarının azalması, kötü alışkanlıklardan uzaklaşması ve toplumsal dayanışma ve bütünleşmeyi sağlamak amacıyla hayata geçirildiğini söyledi.

Eğitimler sonucunda, 22 çocuktan oluşan futbol takımı kurulduğunu ve projeyle çocukların suça karışma oranlarında düşüş olduğunu belirten Aktaş, şöyle konuştu: "Bu tür projeleri önemsiyoruz. Çocukların bu projeye dahil olduktan sonra hayata bakış açıları değişti. Bu çocuklar günlük yaşamlarında etrafında sürekli kötü alışkanlıklara sahip kişileri gördüğü için onları örnek alarak büyüyordu. Küçük ya da büyük çeşitli suçlara karışanları oluyordu. Proje ile çocuk suçlarında 5 ayda yüzde 42 azalma oldu."

"HEDEFİNE ULAŞTI"

Aktaş, çocukların, amatör liglerde mücadele eden futbol takımlarının altyapılarıyla karşılaşma imkanı sunulduğunu ifade etti. Projenin hedeflerine kısa sürede ulaştığını dile getiren Aktaş, şunları kaydetti: "Amacımız çocukların suç işlemelerini önlemek ve onlara doğru yolu göstermektir. Bu amacımıza kısa sürede ulaştığımıza inanıyorum. 5 ayda meydana gelen olayları karşılaştırdığımızda, çocuk suçları 77'den 44'e düştü. Ümit ediyorum ki küçük yaşta çocuklarca hiç suç işlenmesin. Çocukların bir yandan suçtan uzak durmasını sağlarken diğer yandan sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunuyoruz. Sportif aktivitelerle bedensel, ruhsal, duygusal ve sosyal gelişimleri ile gizli kalmış yetenek ve becerilerini fark etmelerini sağlıyoruz. Sağlıklı bireyler olarak yetişmelerine katkıda bulunuyoruz." A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Psychological Science ‘da yayımlanan yeni bir çalışma; başkalarının zihinsel durumları hakkında akıl yürütebilmeyi öğrenen çocukların bir ödülü kazanm
  • Randevu Al