Spor salonunda 150 bin hastayı tedavi ettiler

Van'da geçen yıl yaşanan depremlerin ardından spor salonunda hizmet vermeye başlayan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, deprem ve zor koşullara rağmen bir yılda 150 bin hastaya hizmet verdi.

Spor salonunda 150 bin hastayı tedavi ettiler

Van'da geçen yıl yaşanan depremlerin ardından spor salonunda hizmet vermeye başlayan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, deprem ve zor koşullara rağmen bir yılda 150 bin hastaya hizmet verdi.

23 Ekim ve 9 Kasım 2011'de meydana gelen depremlerde hasar gördükten sonra geçici süre hizmet vermeyi durduran YYÜ Diş Hekimliği Fakültesi, diş tedavisinde kullanılan son teknoloji cihazları YYÜ yerleşkesindeki spor salonuna taşıyarak kısa zamanda faaliyete geçti. 9 Kasım 2011'deki depremde yıkılan Bayram Otel'de yaşamını yitiren Japon yardım gönüllüsü Atsushi Miyazaki'nin adına oluşturulan “Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi”nde hizmet vermeye başlayan diş hekimleri, depreme ve içinde bulundukları zor koşullara aldırış etmeden depremzedenin tedavisini üstlendi. Her gün bin dolayında hastayı muayene ederek tedavilerini yapan doktorlar, kentteki tek merkez olmaları nedeniyle haftanın 7 günü hizmette sınır tanımadı ve bir yılda 150 bin hastanın tedavisini spor salonunda yaptı. Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Gürcan Eskitaşçıoğlu, kentte geçen yıl yaşanan depremin büyük bir trajedi olduğunu belirterek, deprem döneminde kentte özveriyle çalışan 120 kişilik ekip ile çalışmalarını yürüttüklerini söyledi. Eskitaşçıoğlu, fakülte binasının depremde hasar görmesi üzerine ağız ve diş sağlığı hizmetini önce konteynerlerde ardından spor salonunda vermeye başladıklarını bildirerek, merkezde bir yılda 150 bin hastaya hizmet verdiklerini ifade etti. Güçlendirme çalışması devam eden fakülte binasının tamamlanmasıyla yaklaşık 10 bin metrekarelik kapalı alanı bulunan modern bir binada çalışmalarını sürdüreceklerini anlatan Eskitaşçıoğlu, yıl sonu itibarıyla yeni binalarına taşınacaklarını dile getirdi. Eskitaşçıoğlu, yeni binalarında Van halkına daha iyi şartlarda hizmet vermeyi amaçladıklarına değinerek, “Ocak ayından itibaren hem eğitim, araştırma hem de tedavi hizmetleri birimimiz yeni binamızda faaliyet yürütecek” dedi. A.A 
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Günümüz şartlarında aldatmanın tanımı biraz karıştı. Facebook, internet, sosyal ortamlar ve iş ortamları...
  • Güneşli hava mutlu ediyor. Değişen hava koşulları psikolojimizi etkiliyor. Termometre değerleri psikolojimizi nasıl etkiliyor?
  • Sorumluluk sahibi herkes eko anksiyete yaşayabilir… İşte eko anksiyete belirtileri…
  • Uzman Klinik Psikolog Yıldız Burkovik, çiftlere yapılan bebek ile ilgili baskıların olumsuz yanıtla sonuçlandığını söylüyor.
  • Bu ilişki bitti! Her ne sebeple olursa olsun eski sevgiliniz sizinle romantik bir ilişkiye devam etmek istemiyor. Bunu anlayıp kabul ettikten sonra iy
  • Uzmanlara göre patolojik (takıntılı) aşk, alkolik olmak ya da kumarbazlık gibi hastalık sayılabilecek bir psikolojik problem.
  • Randevu Al