SOSYAL FOBİYİ ANLATTI

SOSYAL FOBİYİ ANLATTI

Şaban Özdemir (NP GRUP)

Kendisi de gençlik yıllarında bir sosyal fobik olan uzman psikolog Yıldız Burkovik'in kaleminden okuyucuyla buluşan "SOSYAL FOBİ" kitabı 8'inci baskısını yaptı.

 


Gerek sunduğu ve konuk olduğu televizyon programlarıyla gerek ise kaleme aldığı kitaplarıyla korku ve sosyal fobi deyince Türkiye'de akıllara gelen ilk isimlerden biri olan Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi Uzman Psikologu Yıldız Burkovik'in "SOSYAL FOBİ" isimli kitabı, her geçen gün daha fazla kişiye ulaşıyor. Timaş Yayınlarından okuyucusuyla buluşan kitap 8'inci baskısını yaptı.

Kitabında sosyal fobiyi birçok kişinin yaşamdan kaçmasına neden olan, gerçekte var olan performansını göstermesini engelleyen psikolojik bir rahatsızlık olarak tanımlayan Burkovik, dünyada azımsanmayacak sayıda kişinin bu dertten mustarip olduğuna dikkat çekiyor.

Gençlik yıllarını sosyal fobiden kaynaklanan sorunlarla, özgüven eksikliğiyle geçiren Psikolog Yıldız Burkovik, kendi yaşadıklarından da faydalanarak konuya hem bir hasta hem de uzman gözüyle okuyucusuna sunuyor.

Kitapta kişiyi sosyal fobiye götüren sebepler, sosyal fobinin gündelik yaşamdaki tezahürleri ve tedavi yöntemleri etraflıca inceleniyor. Dışarıdan bakanların görebildiklerinin çok ötesinde duygusal kırılmalara, fiziksel rahatsızlıklara yol açan sosyal fobinin iç yüzünü yakından bilen Yıldız Burkovik, bu hastalığa nasıl yaklaşılması gerektiğine dair kayda değer önerilerde bulunmayı da ihmal etmiyor.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Metabolik sendrom, kalp hastalığı, diyabet, felç ve diğer sağlık sorunlarına yol açabilen bir hastalık türüdür. Metabolik sendromun altında yatan nede
  • Kadın-erkek ilişkilerinde en kritik soru bu olsa gerektir. Evliliğin başlangıcında romantik duygular daha baskındır. İkinci dönemde kişilik ve güç çat
  • Nikotin bağımlılığı Kalp hastalığı, felç, kanser, akciğer hastalığı ve diğer birçok sağlık durumu riskinizi artırmanın yanı sıra, sigara içmek beynini
  • Özgüven, özsaygı, özdeğer gibi kavramları içeren ego, genler ve stres gibi pek çok faktörden etkileniyor.
  • Psikiyatri, ruhsal bozuklukların ve duygusal ve davranışsal bozuklukların kökeni, teşhisi, önlenmesi ve yönetimi ile ilgilenen tıp dalıdır. Bu nedenle
  • Krampların nedenleri nelerdir? Krampların nedeni tuz eksikliği midir? Bu ne kadar doğru? Kramp sırasında ne yapmak gerekir?
  • Randevu Al