SORUNLU ÇOCUK EVLAT EDİNDİLER

SORUNLU ÇOCUK EVLAT EDİNDİLER

Milliyet

İngiltere’de yaşayan Jim ve Sue Clifford çifti, her ay kazandıkları yüzbinlerce sterlini lüks bir yaşama değil, evlat edindikleri 9 çocuklarına harcıyor.

 


18. yüzyıldan kalma 7 yatak odalı büyük bir evde yaşayan çift, seneler önce çocuklarının olamayacağını öğrendiğinde evlat edinmeye karar vermiş. Jim de evlatlık bir çocuk olduğu için bu kararı almaları zor olmamış. Fakat birçok ailenin aksine, küçük ve sorunsuz bir çocuk yerine, kimsenin evlat edinmek istemeyeceği yaşça daha büyük ve sorunlu geçmişleri olan çocukları tercih etmişler.

Geçmişinde şiddete maruz kalmış, yokluk çekmiş, aileleri tarafından aşağılanmış ve hatta kimisi öğrenme zorluklarına sahip çocukları en iyi şekilde yetiştiren çift, hepsini en iyi şartlarda okutmak için çabalamış ve hepsini birer meslek sahibi yapmış.

Sevgiyle her şeyin üstesinden gelinebileceğini söyleyen Clifford çifti maddi olarak da çocuklarına ellerinden gelen tüm imkanları sunmuşlar. Haftada alışverişe 300 sterlin (740 TL) harcayan çift, çocuklarının üniversite ve ev masraflarına yılda 30 bin sterlin (74 bin TL) ödüyor.

 

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al