SORUNLU ÇOCUK EVLAT EDİNDİLER

SORUNLU ÇOCUK EVLAT EDİNDİLER
Paylaş:

Milliyet

İngiltere’de yaşayan Jim ve Sue Clifford çifti, her ay kazandıkları yüzbinlerce sterlini lüks bir yaşama değil, evlat edindikleri 9 çocuklarına harcıyor.

 


18. yüzyıldan kalma 7 yatak odalı büyük bir evde yaşayan çift, seneler önce çocuklarının olamayacağını öğrendiğinde evlat edinmeye karar vermiş. Jim de evlatlık bir çocuk olduğu için bu kararı almaları zor olmamış. Fakat birçok ailenin aksine, küçük ve sorunsuz bir çocuk yerine, kimsenin evlat edinmek istemeyeceği yaşça daha büyük ve sorunlu geçmişleri olan çocukları tercih etmişler.

Geçmişinde şiddete maruz kalmış, yokluk çekmiş, aileleri tarafından aşağılanmış ve hatta kimisi öğrenme zorluklarına sahip çocukları en iyi şekilde yetiştiren çift, hepsini en iyi şartlarda okutmak için çabalamış ve hepsini birer meslek sahibi yapmış.

Sevgiyle her şeyin üstesinden gelinebileceğini söyleyen Clifford çifti maddi olarak da çocuklarına ellerinden gelen tüm imkanları sunmuşlar. Haftada alışverişe 300 sterlin (740 TL) harcayan çift, çocuklarının üniversite ve ev masraflarına yılda 30 bin sterlin (74 bin TL) ödüyor.