Sorun yaşayan ailelere uzman desteği

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sorun yaşayan aile ve çocukların karşılaştığı problemleri çözmek için uzman desteğinin verildiği bir proje geliştirdi.

Sorun yaşayan ailelere uzman desteği

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı sorun yaşayan aile ve çocukların karşılaştığı problemleri çözmek için uzman desteğinin verildiği bir proje geliştirdi.

uzmanuyariAile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Konya ve Ankara'da başlattığı, "Aileye Aile İçinde Yardım" projesi kapsamında, sorun yaşayan aile ve çocukların karşılaştığı her türlü problem uzmanlarca verilen destekle çözülüyor. Konya Aile ve Sosyal Politikalar Müdür Yardımcısı Cemil Paslı, 2006 yılında sadece çocuklar üzerine proje üreten Hollanda'daki bir vakıfla çalışmaya başladıklarını söyledi. Detaylı inceleme ve çalışmanın ardından 2008'de projenin önce Konya ve Ankara'da uygulanmaya başladığını belirten Paslı, şöyle konuştu: “Proje korunmaya ihtiyacı olan ile suça sürüklenmiş çocuklar ve bunların ailelerine yönelik çalışmadan oluşuyor. Uzman ekipler, ailelerle birebir görüşüyor. Sorunlar ortadan kaldırılıyor ve çözüm üretiliyor.”

KONYA'DA 629 ÇOCUK AİLE YANINDA DESTEKLENİYOR İl Müdürlüğü'ne bağlı kurumların aileleri incelendiğini anlatan Paslı, şöyle devam etti:

"Parçalanmış, sorun yaşayan aile yapısına sahip çocukların velileriyle görüşülüyor. Uyguladığımız projeyle Konya'da 629 çocuk, aile yanında desteklenmeye başlandı. Her çalışmamız büyük titizlikle yürütülüyor. Proje tüm Türkiye'de uygulanıyor. Aile ve çocuklara her türlü sosyal, psikolojik destek sağlanıyor, ekonomik destek veriliyor. Kurum bakımına gelme ihtimali olanlar bulunduğu ortamdan kopmadan sağlıklı şekilde büyüyor. Ayrıca Konya'da 262, koruyucu ailede 72 çocuk bulunuyor.” A.A
Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Erkekler için çocuk sahibi olmak büyük bir sorumluluk gerektiriyor. Eşiniz baba olmaya hazır mı? İşte cevabı.
  • Çocuğunuz yaramaz ise bu onun ileride iş hayatında başarılı olacağı anlamına gelebilir.
  • Kâbuslar, uyku terörü, uyurgezerlik gibi uyku bozuklukları çocukların bedensel ve ruhsal gelişimlerini olumsuz yönde etkiliyor.
  • Solaklara yapılan baskı, disleksi ve kekemeliğe yol açabilir.
  • Baskıcı anne-babalar dikkat! Çocuğunuzun tüm hayatını olumsuz etkileyebilirsiniz.
  • Psychological Science ‘da yayımlanan yeni bir çalışma; başkalarının zihinsel durumları hakkında akıl yürütebilmeyi öğrenen çocukların bir ödülü kazanm
  • Randevu Al