SOĞUK KİŞİLİK İYİ BAK KENDİNEDE

SOĞUK KİŞİLİK İYİ BAK KENDİNEDE

Şaban ÖZDEMİR(NPGRUP)

Hemen hepimiz sosyal yaşamımızda soğuk kişilik özelliklerine sahip yüzlerce kişiye sıkça rastlamışızdır. Öyle ki kendilerine antipatik duygular beslediğimiz bu kişiler, aile çevresinde daha da zorlar bizi. Bu kişilerle yaşamak ise çoğu zaman belli zorlukları da getirebiliyor hayatımıza. Bunların üstesinden gelmek mümkün mü? O kişileri rencide etmeden kişi kendisini nasıl koruma altına alabilir? Bunları başarmanın ilk ve önemli adımı ne? Soğuk kişilik ve yansımaları bu akşam "İYİ BAK KENDİNE" de olacak.

 


Uğur Canbolat'ın hazırlayıp sunduğu, Ayhan Pala'nın yönetmenliğini yaptığı " İyi Bak Kendine" yeni konu ve konuklarıyla bu akşam ÜLKE TV ekranlarında evinize konuk oluyor. Kendine iyi bakmak isteyenlerin severek seyrettiği, modern insanın sorunlarına dair yeni arayışlar bulup, çözümler ürettiği ekranların 'Koruyucu Ruh Sağlığı' programı İyi Bak Kendine'de bu akşam, " SOĞUK KİŞİLİK " enine boyuna masaya yatırılıyor.
Memory Center Nöropsikiyatri Merkezi'nden Doktor Barış Önen Ünsalver ve NPİSTANBUL Hastanesi'nden Psikolog Bihter İyidir, soğuk kişiliğe ilişkin merak edilen herşeye cevap veriyor.

-    Soğuk kişilik tipi nedir?
-    Soğuk kişilik tipinin temelleri hangi yaşlarda atılıyor?
-    Öğrenilmiş bir ddavranış mı?
-    Ne kadarı genetik yatkınlıkla ilgili?
-    Soğuk kişilik tipi kendisini ne şekilde fark ettirir?
-    Bu kişilerin arkadaş çevresi sınırlı herhalde?
-    Dostluk ilişkileri zayıf mı?
-    İletişim zorluğu çekerler mi?
-    Öğrencilik dönemlerinde arkadaşlarıyla ortak aktivitelerde zorlanma yaşarlar mı?
-    Yetişkinlikte iş yaşamları nasıl olur?
-    Bu kişiler iş yaşamında çok kuralcı mıdır? Örneğin her şeyi mevzuata göre yapan, tüm konuşmalarını kagıttan okuyan kişiler bu sınıftan mıdırlar?
-    Soğuk kişilikte olanlar en çok hangi meslekleri tercih ediyor?
-    Daha çok başarılı oldukları iş alanları hangileri?
-    Bu kişilerin zeka durumları nedir?
-    Kendilerine karşı bir güvensizlik durumundan söz edebilir mi?
-    Soğuk kişilik daha çok hangi cinste görülüyor?
-    Toplumda görülme oranları hangi seviyede?
-    Evliliklerinde başarılı olabiliyorlar mı?
-    Soğuk kişiliklerde görülen psikiyatrik hastalıklar var mıdır?
-    Bunların tedavisi mümkün mü?

... gibi merak edilen soruları uzmanlar İyi Bak Kendine'de Uğur Canbolat'a değerlendiriyor. 
Canlı bağlantılar ile seyirci sorularının da alınacağı programda 'iyibakkendine@ulketv.com.tr' adresine gelen e posta soruları, stüdyo konuğu uzmanlar tarafından cevaplandırılacak. 0216 633 06 96 nolu danışma hattını arayıp isim ve sorusunu bırakanların soruları da cevap bulacak.
Bugün 23.30'dan sonra ÜLKE TV' ekranlarında seyirciyle buluşacak program, TÜRKSAT 2 A uydusu, KABLO TV, DIGITURK 38. ve D-SMART 94. kanaldan izlenebilecek.

Paylaş:İlginizi Çekebilcek Diğer Yazılar
  • Teselli edici sözler kişinin üzüntüsünü azaltmaz, aksine artırır. Önce kişilere üzülme, yani kendilerini ifade hakkı tanımak gerekir.
  • Motivasyonunuzu kaybettiğiniz anda hayatınızda bazı değişikliklere ihtiyacınız olabilir. İşte öneriler...
  • Kişinin hayatta en çok endişe duyduğu şeylerin başında sevdiklerinin başına kötü bir şeyin gelmesidir. Bu dönem eğer doğru biçimde geçirilmezse kişiy
  • Prof. Dr. Nevzat Tarhan, aşk su gibidir fazla kaynarsa buharlaşır diyor ve ekliyor: Aşkın formülü H20'dur. Pozitif iletişim kurulamazsa aşk buhar olu
  • Sevdiğini hastalık derecesinde kıskananlar, çevresine kötü koku yaydığına inandığı için suçluluk duyanlar, doktor muayenesine genelde kendi kafasında
  • Çocukluk çağında olduğu gibi erişkin yaşamda da DEHB tedavisinde ilaç kullanımı genellikle etkili ve hızlı cevap oluşturur.
  • Randevu Al